עץ הקסמים 2 סוד הגשר

אנדז'יי מלשקה

  • תרגום: ענת זיידמן
  • עריכה: שירה חפר
תיאור

סוד הגשר הוא הספר השני, אחרי הכיסא האדום,  בסדרת עץ הקסמים - הסדרה המצליחה ביותר לילדים בפולין, שתורגמה ל-11 שפות ורואה אור לראשונה בעברית בסדרת לוקוס פוקוס של הוצאת לוקוס.

 

הספר נפתח כשהבניין שגרים בו קוקי, טושה ופיליפ מתעופף באוויר בגלל משאלה שלא הובעה בזהירות, הכיסא האדום נפל החוצה ועכשיו אין להם איך לרדת לאדמה! זאת ועוד: מלאניה, הבת של השכנים, מתאהבת בפיליפ ורוצה להשתמש בכיסא האדום כדי שיתאהב בה חזרה, אבל הכישוף משתבש. רק מעבר בגשר הסודי יציל את המצב בהרפתקה נוספת שבה מתרחשים אירועים יוצאי דופן בזכות חפצים העשויים מעץ הקסמים

 

אַנְדְזֵ'יי מָלֶשְׁקָה הוא סופר, מחזאי, תסריטאי ובמאי קולנוע פולני עטור פרסים. עלילות יצירותיו מתרחשות בעולם מודרני ומציאותי, שמתגלים בו לפתע אירועים קסומים. המפתח להצלחתה הגדולה של הסדרה טמון באופן שבו הספרים משלבים פנטזיה עם תיאורי מציאות מחיי הילדים, שאיתם הם יכולים להזדהות.

מתוך הספר
״איפה אנחנו?״ שאל קוּקִי.
״נראה לי שאנחנו טסים מעל איטליה!״ השיב פִילִיפּ בקול רם, בניסיון לגבור על שריקת הרוח. ״אבל אני לא בטוח, הג'י־פּי־אס הפסיק לפעול.״
״שום דבר כבר לא פועל,״ אמרה טוֹשְקָה בעגמומיות. ״ועוד קיר נסדק. ראיתם?״
״לא.״
״כי אבא הסתיר את הסדק, שלא נפחד.״
״הבית יתפרק וכולנו נמות,״ נאנחה ויקי.
״לא נכון!״ קרא קוקי. ״הכיסא האדום יגיע ויציל אותנו. בדוּק!״
״שטויות,״ מלמל פיליפ.
טושקה משכה בשרוול של אחיה ולחשה:
״אל תדבר ככה... עדיף שקוקי יאמין שהכיסא יציל אותנו, ככה לפחות הוא לא יפחד כל כך.״
אך כל אחד מהם חש היטב בפחד. הם הרי עמדו במרפסת של בניין שטס בגובה אלף מטרים מעל פני האדמה!
 
הכישוף של הכיסא האדום ניתק את הבניין שלהם מהרחוב ונשא אותו אל בין העננים. בבית טסו קוקי, טושקה, פיליפ והוריהם. ועימם גם ויקי הקטנה, שחוללה את האירוע הנורא הזה. היא שרצתה לטוס — וכיסא הקסמים הגשים את משאלתה. למרבה הצער, הוא עשה זאת כך: הבית נורה מעלה כמו טיל.