ספר התענוגות

עמוס קינן

תיאור

ספר התענוגות הוא אסופה של מתכונים, דעות, אמרות שפר, הרהורים, הגיגים וסיפורים - כולם סביב הדבר החמקמק הזה שנקרא "הנאות החיים", ושישנן קבוצות שלמות באוכלוסיית העולם והארץ שמטיפות להימנע מהן בכל מחיר. ספר התענוגות ראה אור בראשית שנות השבעים, והפך מיד ללהיט. באותם ימים, כשלא רבים ידעו מהם שרימפס, כשלא רבים יצאו את גבולות הארץ, כשלא היו מדורי אוכל וביקורת מסעדות, היה זה חידוש גמור לדבר על הנאות החיים.

מתוך הספר

בקיצור, מי הוא הקורא היקר שלנו?
הוא את, עלמתי, גברתי הנאווה, אישה לא מוסרית, מוזה למשוררים, אמא רעה שאינה מקריבה את חייה למען ילדיה ומאמינה שהילדים יגדלו מוצלחים גם ללא הקורבן הזה, שהוא קורבן שווא. אלוהים יודע כמה בן אדם יכול לשנוא אמא שהקריבה הכול למענו, וכמה בן אדם יכול לאהוב ולכבד אמא שלא הקריבה הכול ולכן אינה דורשת גם שום קורבן מצאצאיה. כן כן, אנו מתכוונים לאישה שיש לה סקס-אפיל בכל גיל, שאצלה הבישול אינו חובה בלתי נעימה של סיפוק מזון לחיות הטרף המתגוררות איתה, אלא אמנות, תענוג ובילוי זמן נפלא. ובקיצור, אנו מתכוונים לאישה מודרנית, ואנחנו יודעים שאישה כזאת קיימת.

והגבר שלנו?
זה אחד שיכולה להיות לו אישה אהובה, אוהבת ונבונה, ואולי הוא מאוכזב, גרוש וציני. אבל בשני המקרים, אינו מדיר עצמו מתענוגות החיים. אינו מפנה עיניו לצדדים כאשר עוברת נערה יפה ברחוב, ובכל גיל הוא יודע לרכוש את לבה, וכמובן גם את גופה. גבר שלא המכונית היא הסקס-אפיל שלו, ולא חשבון הבנק הוא הנותן לו ביטחון בחיים. גבר המוכן להרפתקה גם אם היא באמת מסוכנת, גבר שגברים תמיד שואלים בקנאה ובבוז מה לעזאזל נשים מוצאות בו. גבר קל דעת, בזבזן, קצת רמאי, חביב, חייכני, שילדים מכל הגילים אוהבים אותו ועקרות בית מכל הגילים מזהירות את עצמן, את בנותיהן ואת גיסותיהן מפניו. אתם, וכל האחרים, כל אלה שרוצים ויודעים, ואינם בטוחים, בטוחיםאבל שמחים לכל אישור לדעתם, אתם הקוראים היקרים של הספר הזה המוגש לכם באהבה