אפייה טובה עם מיקי שמו

מיקי שמו

  • עריכה: ז'אנה גור
  • עיצוב: ורדה עמיר, עמית פרבר
  • צילום: דניאל לילה
תיאור

מיקי שמו מזמין את כולנו לעולם של אפייה עם פחות סוכר ושומן, ויותר חומרי גלם מזינים ומיטיבים - מקמח מלא ועד גרעינים, זרעים, אגוזים ופירות טריים.

 

מתכונים למאה מאפים אהובים בגרסאות, נגיד, בריאות יותר, המלווים בצילומים מזמינים-עד-מאוד של דניאל לילה ובמידע על חומרי גלם, הצעות לשדרוג וטיפים שיבטיחו הצלחה כבר בנסיון האפייה הראשון. 

 

הספר נפתח ב"מזווה האפייה הטובה", הכולל הסברים על מצרכים שונים ואופן השימוש בהם, וממשיך בחמישה פרקים: לחמים, עוגות, חטיפים מתוקים ומלוחים, טארטים, קישים ופאי וכן פרק המוקדש לגרסאות קלילות יותר (לעתים נטולות גלוטן) לקינוחים מהקלסיקה של הקונדיטוריה העולמית, כמו היער השחור, טירמיסו, אקלר ובראוניז.

 

מתוך הספר

זה כמה שנים אנחנו עדים לתופעה מעניינת: לקוחות מבקשים להפחית את שיעור הסוכר בעוגות ועוגיות שאנחנו מציעים. הבקשות האלה נופלות על אוזניים קרויות - ככל שחולפות השנים כך גם אני באופן אישי מעדיף לאכול (וגם לאפות) פחות מתוק. הבקשה למתן את המתיקות מצטרפת לבקשות נוספות, שגם להן אני נענה בשמח - להפחית בכמות השומן והגלוטן או להגדיל את שיעור הקמחים המלאים. לצד אלה יש דרישה הולכת וגוברת למאפים טבעוניים ומאפים ללא גלוטן - הטרנדים הקולינריים הבולטים של העשור האחרון.