אלי פורש כנפיים

נגה אלבלך

  • איור: רות גוילי
תיאור

נדב הוא ילד סנדוויץ. יש לו גם אחות גדולה וגם אחות קטנה - תאומה שנולדה כמה רגעים אחריו - אבל מבחינתו היא אחותו הקטנה. נדב מאוד אוהב ציפורים ויש לו מחברת ציפורים מיוחדת שהגננת בגן עזרה לו להכין. אבל עכשיו נדב בכיתה א' ובבית הספר בכלל לא לומדים על ציפורים והוא מתגעגע לגן.

 

יום אחד בהפסקה מוצאים הילדים נחליאלי פצוע. הנחליאלי קם ונופל, ולא מצליח לעמוד. נדב אוסף את הנחליאלי. הוא רוצה לעזור לו, אבל לא יודע איך, עד שמגיע דניאל ומציע עזרה.

 

הסיפור של נדב הוא סיפור רגיש ועדין שבמרכזו התמודדות עם מקום חדש, תביעות חדשות ומסגרת חדשה ועל מציאת האמת הפנימית בדרכים חדשות. 

מתוך הספר

"קוֹרְאִים לִי נָדָב ואַנִי ילֶד סֶנְדְויִץ'. אֲנִי הַיּלֶד הֲכִי אֶמְצָעִי, כִּי ישֵׁ לִי גַּם אָחוֹת גְּדוֹלָה וגְַם אָחוֹת קְטַנָּה. אֲחוֹתִי הַקְּטַנָּה ואַנִי הָייִנוּ יחַד בַּבֶּטֶן שֶׁל אִמָּא, אֲבָל אֲנִי יצָאתִי רִאשׁוֹן וּבִגְלַל זהֶ אֲנִי גָּדוֹל מִמֶּנָּה בִּשְׁתֵּי דַּקּוֹת. אֲנִי גָּדוֹל מִמֶּנָּה, אֲבָל הִיא כְּבָר מַגִּיעָה לַכַּפְתּוֹר שֶׁל הַקּוֹמָה שֶׁלָּנוּ בַּמַּעֲלִית ואַנִי לֹא. אִמָּא אוֹמֶרֶת שֶׁבְּקָרוֹב אוּכַל לְהַגִּיעַ כִּי אֲנִי כְּבָר בְּכִתָּה א', והְַיּוֹם, כְּשֶׁהִתְמַתַּחְתִּי עַל קְצוֹת הָאֶצְבָּעוֹת, הִרְגַּשְׁתִּי שֶׁבֶּאֱמֶת עוֹד מְעַט אוּכַל, אוּלַי כְּבָר מָחָר."