זה הולך לכאוב

אדם קיי

שם מקור: This is Going to Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor

תיאור

בשנת 2010 החליט ד"ר אדם קיי להתפטר מעבודתו כרופא מתמחה ולהפוך לקומיקאי (ההורים שלו לא סולחים לו על זה). כעבור כמה שנים, כשקיבל את ההודעה הרשמית מהמועצה הרפואית הבריטית על כך ששמו הוסר מרשימת הרופאים, החליט לעשות סדר בארגזים ששמר מתקופת הכשרתו ומצא שם יומנים שכתב בחשאי - יומנים שבהם תיעד את חוויותיו כרופא צעיר ומותש ("כמו אנה פרנק - רק עם תנאי מגורים גרועים יותר") בקו החזית של שירותי הבריאות הבריטיים.

 

כך בא לעולם זה הולך לכאוב - ממואר מצחיק וקורע לב לסירוגין, שמאפשר הצצה חד פעמית לנעשה בבתי החולים מבעד לעיניו של רופא מתמחה. הספר היה לרב מכר עולמי, עובד למופע סטנדאפ מצליח ובקרוב נוכל לצפות גם בסדרת דרמה בהשראת הספר בהפקת ה-BBC.

מתוך הספר

ב-2010, אחרי שש שנות לימוד ושש שנים נוספות במחלקות בתי החולים, התפטרתי מעבודתי כרופא מתמחה. ההורים שלי עדיין לא סלחו לי.

בשנה שעברה הודיעה לי המועצה הרפואית הכללית ששמי הוסר ממרשם הרופאים. זה לא היה איזה הלם גדול — אני הרי לא עוסק ברפואה כבר כמה שנים טובות - ובכל זאת היה לי קשה מבחינה רגשית לחתום את הפרק הזה בחיי.
אבל עבור החדר השלישי בדירה שלי אלה היו חדשות מצוינות, כי התחלתי לפנות ממנו ערימות של ארגזים מלאים בניירת ולגרוס מסמכים מהר יותר מרואה חשבון שהסתבך בשערוריית מס.