ג'ינקס

סייג' בלקווד

שם מקור: Jinx

תיאור
אסור לסטות מהשביל!
 
החיים באורוואלד מסוכנים. ביער האדיר הזה אורבים אנשי-זאב, טרולים ומכשפות וגם המסוכן מכולם – המכשף הנורא, אדון העצמות. 
אביו החורג של ג'ינקס נטש אותו ביער במטרה להיפטר ממנו, אבל מכשף מסתורי בשם סיימון הציל אותו. ג'ינקס, שמסוגל לראות רגשות של בני אדם כצורות וצבעים, נחוש לצאת למסע לגילוי כוח הקסם האישי שלו שאבד לו בקללה שהוטלה עליו. במהלכו של מסע זה הוא פוגש את אלפווין ואת רבן, צעירים אמיצים ומקוללים גם הם. אבל הכול משתנה כשהם מוצאים עצמם מול הסכנה הגדולה ביותר באורוולד...
 
סיפור כובש, גדוש בהרפתקאות מסעירות ובקסמים, על דרכו של נער במסע מדהים לגילוי האמת.
 
זוכה פרס הספר הטוב ביותר לשנת 2013
School Library Journal
 
מספרי הנוער הטובים ביותר לשנת 2013
אמזון ו-Booklist
מתוך הספר

בָּאֵרווֹלְד גדלים מהר או שלא גדלים בכלל. כשמלאו לג'ינקס שש, הוא למד לחיות בשקט ובזהירות, דחוק במקומות שאחרים פינו. אפילו שבעצם הבקתה שבה גר עם הוריו החורגים היתה שלו. הוא ירש אותה אחרי שאנשי-זאב הרגו את אביו ושדונים חטפו את אמו.

אבל ניצוץ אש מעוף חול חולף הצית את הבקתה, ותוך דקות ספורות היא נשרפה כליל. התושבים בקרחת היער העַתיק בָּנו במקומה בקתה חדשה, והיא כבר לא היתה שלו. כך האמינו בכל לבם הוריו החורגים, בֶּרְגתוֹלד וקוֹטָווילְדָה. חוץ מזה היבול באותו סתיו היה דל וכולם ידעו בוודאות שיהיה רעב בחורף.

מצבים כאלה גרמו לתושבי קרחת היער לבחון את ילדיהם המיותרים במבט קר ומחושב.

וג'ינקס היה מיותר בהחלט, במיוחד לאחר שלבֶּרְגתוֹלד ולקוֹטָווילְדָה נולדה תינוקת. הוא עבד בחריצות רבה כדי לפצות על קיומו הנפשע, והשתדל לאכול כמה שפחות. מִדֵי ערב אכל רק כף אחת ויחידה מדייסת רגלי הצפרדעים שלו, ואת השאר נתן לתינוקת. ולמרות זאת הוריו החורגים הסכימו ביניהם שגידולו מעיק ויקר.

לכן בשעת אחר צהריים מאוחרת של יום סתווי אחד הורה ברגתולד לג'ינקס ללבוש מעיל, ויחד הם יצאו מקרחת היער שבה גרו ונכנסו אל סבך הארוולד. הם הלכו לאורך שביל מפותל בין עצים ענקיים כמו בתים. ואז ברגתולד ירד מהשביל.