אגי משעול

תיאור

אגי משעול היא משוררת ישראלית (נולדה ב-20 באוקטובר 1946).

 

אגי משעול נולדה בשם אגנס בטרנסילבניה שברומניה להורים יהודים דוברי הונגרית, ניצולי שואה. היא עלתה ארצה כשהייתה בת ארבע והמשפחה התיישבה בגדרה.

 

כבר בהיותה תלמידת תיכון החלה לכתוב. באוניברסיטה היא למדה ספרות, תחילה בבן-גוריון בנגב ואחר כך באוניברסיטה העברית בירושלים, שבה קיבלה תואר שני בספרות עברית.

 

במהלך שנות ה-70 הוציאה שלושה קובצי שירה שלא זכו כמעט לתגובה ביקורתית ולהכרה. חדירתה למרכז השירה העברית החלה רק בשנת 1986, כאשר פרסם חוקר הספרות, המתרגם והעורך דוד ויינפלד, שהיה עורך סדרת השירה בהוצאת "כתר", את קובץ שיריה "יומן מטע".

 

בעבר משעול לימדה ספרות בתיכון האזורי "באר טוביה". כיום משעול מרצה במכללת עלמא בת"א ומלמדת במסלול לכתיבה של אוניברסיטת תל אביב. היא מנהלת בית-הספר לשירה של "הליקון", ומנחה סדנאות כתיבה במסגרות שונות. היא מתגוררת בכפר מרדכי.

 

 

בשנות ה-90 זכתה משעול לפופולריות הולכת וגוברת גם בקרב מבקרים וגם אצל קוראים מן השורה, ובשנת 1995 אף זכתה בפרס ראש הממשלה. כמו כן זכתה בפרס הראשון על שם יהודה עמיחי, ובפרס עיריית חולון. ב-2018 הועבר ארכיונה האישי של משעול לספרייה הלאומית בירושלים, ובו כתבי היד שלה, טיוטות, תצלומים, יומנים אישיים, יומני חלום ומכתבים שקיבלה מאנשי רוח ומבקרים.

 

בשנת 2004 הועלה מופע תיאטרון מוזיקלי המבוסס על שיריה ואחדים משיריה הולחנו. קורין אלאל הלחינה חמישה שירים של משעול באלבומה "פשוט כל כך" משנת 2008.

תמונה: איריס נשר

שירה | נשים

ספרים מאת אגי משעול