פינק פלויד - להפיל את החומה

ארי קטורזה

תיאור

ספרו החדש של חוקר המוזיקה דר' ארי קטורזה מאגד מאמרים מאת חוקרים ישראלים של מוזיקה ותרבות פופולרית, ומזוויות שונות - היסטוריות, סוציולוגיות, פסיכולוגיות, מוזיקליות ועוד - וזאת על מנת להאיר צדדים נוספים ביצירה החשובה והמשפיעה של אחת מלהקות הרוק החשובות והמשפיעות בכל הזמנים. 

 

זהו ספרו השני של דר' ארי קטורזה, מוזיקאי, היסטוריון וחוקר תרבות. הספר "המחר לעולם אינו יודע - רוק במאה ה-20" ראה אור בשנת 2012 בהוצאת רימון. 

 

 

מתוך הספר

"בשנת 1982 יצא סיד בארט מדירתו בלונדון וצעד ברגל את שמונים הקילומטרים שהפרידו בינו לבין בית אימו בקיימברידג', שבו הוא יבלה כמעט את כל שארית חייו. הבית המדומיין שצץ ונעלם בשיריו הוחלף בבית אמיתי, אך המוזיקה שהוא הותיר מאחוריו ממשיכה באותו משחק מתעתע. נוסטלגית ועתידנית, דיסוננטית ונעימה, אבסורדית ופשוטה. כל אותן סתירות מוסיפות לפעום בתוכה, לטוות את אותו מרקם שנפרם בכל פעם ברגע האחרון, להישבע באמיתותה של הבטחה שאינה ניתנת למימוש. ואולי, בשורה התחתונה, כאן טמון כוחה של הפסיכלדיה הויקטוריאנית של סיד בארט: מתוך העולם הקסום, האפל, האכזרי והנפלא שהוא טווה בשיריו, בארט ממשיך לייצר עבור מאזיניו אפשרות של בית." (ע"מ 35)