מילה וחוטפי החלומות

הגר ינאי

תיאור

יום הולדתה של מילה היה היום הגרוע בחייה. הוא היה עמוס ומעייף, מלא שיעורים ומטלות - כמו כל יום - והסתיים בריב נורא עם אימהּ המאמצת. אלא שאז הופיעה על מסך המחשב שלה מודעה נוצצת שהבטיחה לה שתקבל בסודי סודות רובוטית אנדרואידית זהה לה בדיוק, שתלך במקומה לבית הספר ותמלא את כל חובותיה המשעממות. איש אינו חייב לדעת על הכפילה שלה. אפילו לא הוריה.

 

ההצעה המפתה מלהיבה את מילה; היא אינה משערת שבואה של הכפילה יסחף אותה להרפתקה מסוכנת. היא נאלצת לעזוב את ביתה, מצטרפת לחבורה של ילדי פרא שמתגוררים באוטובוס נטוש על שפת הים ופוגשת את מנהיגם האמיץ. יחדיו הם נמלטים ממדען סיני גאון החוטף את חלומותיהם של ילדים - ומילה מגלה בתוכה כוחות חבויים. האם תצליח להציל את עצמה ואת חבריה?


מילה וחוטפי החלומות שכתבה הגר ינאי הוא ספר שרוחה של ספרות הילדים הקלסית מפעמת בו: עלילה מפתיעה ומותחת, דמויות משעשעות ומעוררות הזדהות, ולצידן עיסוק בשאלות של דמיון מול מציאות, זהוּת ומשמעות.

מתוך הספר

בצהרי היום הראשון של הסתיו, כשרוח קרירה נשבה סוף־סוף וגירשה את החום, מילה תמרי חזרה מבית הספר וננעלה בחדרה. ביתה הקטן שכן בסמטה חבויה בלב העיר בצל עצי שקמה שענפיהם רשרשו בחלון, אבל למילה לא היה פנאי להאזין להם. היא חיבקה את ברכיה והתכרבלה בין הכריות הגדולות והצבעוניות על מיטתה. הלימודים בבית הספר הסתיימו, אבל היום שלה עדיין לא נגמר. בעצם, הוא רק התחיל. מה נשאר לה לעשות עד הערב? היא הביטה בלוח הפעילויות היומי שלה, שהיה תלוי על הקיר. 

 

14:00-14:45 — חוג אנגלית לתרגול השפה המדוברת
14:45-15:30 — חוג מתמטיקה יצירתית לכיתות ו
15:30-16:15 — חוג טריגונומטרייה ידידותית לנוער
16:15-17:00 — חוג סטרט־אפ ליזמים צעירים
17:00-17:45 — חוג מדעי המחשב בכיף
17:45-18:30 — סדנת צילום וידאו מזווית אישית
18:30-19:15 — חוג בלט קלסי
19:15-20:00 — ארוחת ערב, אמבטיה ולישון
 
וזה עוד נחשב יום קל.
מבט אחד בלוח הפעילויות גרם למילה להרגיש מותשת. העייפות נחתה עליה כמו זבוב טורדני, ונדמה היה לה שהראש שלה מלא צמר גפן. מחר יהיו לה עוד חוגים רבים. ומחרתיים אפילו עוד יותר. היא פיהקה פיהוק רחב ועצמה את עיניה.
קול צעדים בנעלי עקב נשמע במדרגות. הצעדים עצרו מול דלת חדרה. "אני יודעת שאת שם, מילה", נשמע הקול המוכר מעבר לדלת הנעולה. "אני יודעת איך את מרגישה, אני יודעת שקשה לך, אבל את חייבת להתמודד ולצאת".