תודעה חוזרת הביתה

ביירון קייטי , סטיבן מיטשל

שם מקור: A Mind at Home with Itself

תיאור

ספר חדש של המורה הרוחנית ביירון קייטי, ששמו המלא הוא: תודעה חוזרת הביתה - ארבע השאלות שישחררו את התודעה שלכם, יפתחו לכם את הלב וישנו את חייכם.

 

קייטי מאירה בספר זה את אחד הטקסטים הבודהיסטים

העתיקים והעמוקים ביותר, סוטרת היהלום, כדי לחשוף את טבעה של התודעה האנושית.

 

בעזרת העבודה - שיטה של חקירה עצמית שאותה פיתחה - מלמדת אותנו קייטי כיצד אנו יכולים להסיר מעלינו את עול הסיפורים והאמונות שאת חלקם הגדול אימצנו עוד בילדותנו בלי לבחון אותם ובלי לבדוק את אמיתותם. היא מציעה שיטה של התבוננות וחקירה שמאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו

להשתחרר מנטל המחשבות והסבל שמכבידים על חיינו, ולהיות חופשיים ברגע זה.

מתוך הספר

מתוך ההקדמה של סטיבן מיטשל, מחבר-שותף:

"תודעה חוזרת הביתה" הוא ספר על נדיבות. איך אנחנו יכולים להיות נדיבים כל הזמן ולא רק מדי פעם? להיות נדיבים בכל יום ויום מחיינו? זה נשמע כמו אידיאל בלתי מושג, אבל מה אם ניתן להשיג אותו? מה אם הנדיבות יכולה להפוך טבעית כמו נשימה? הספר הזה מראה לכם איך.

 
כל מה שנדרש זה ראש פתוח ותודעה שמוכנה להטיל ספק בכל מחשבה מלחיצה שעולה בתוכנו. כאשר אנחנו מבינים מי אנחנו באמת, מאחורי כל החשיבה המבולבלת שלנו, אנחנו מגלים את הנדיבות הקבועה, חסרת המאמץ שהיא טבעית לנו.
 
ביירון קייטי מיטשל (כולם קוראים לה קייטי) מדברת ממעמקי התובנה. השיטה שלה לחקירה עצמית, שאותה היא מכנה העבודה, היא סוג של מודעות מוגברת וקשובה. בזמן שאנחנו עושים את העבודה, אנחנו לא רק נשארים דרוכים וערים נוכח המחשבות המלחיצות - אלה שגורמות לכל הכעס, העצב, והתסכול שבעולם - אנחנו גם מטילים בהן ספק, וכאשר אנחנו מטילים בהן ספק המחשבות האלה מאבדות את אחיזתן בנו.
 
"טקסטים רוחניים דגולים", אומרת קייטי, "מתארים את ה'מה' -מה זה אומר להיות חופשי. העבודה היא ה'איך'. היא אומרת לכם בדיוק איך לזהות כל מחשבה שמונעת מכם את החופש הזה ולהטיל בה ספק. היא מעניקה לכם גישה ישירה אל התודעה הערה".
 
הספר "תודעה חוזרת הביתה" יאפשר לכם לראות את העולם מבעד לעיניים של מישהו שהתעורר אל המציאות, אל הרגע הקורן, אל מצב החסד שבו נופלות המחיצות והלב מוצף באהבה.