לאהוב במאה ה-21 המדריך לזוגיות מאושרת

דניאל דריי

שם מקור:

תיאור

נתחיל בהצהרה המבטיחה עד-מאוד של ד"ר דניאל גריי בהקדמה לספרו המקיף (496 עמודים!) לאהוב במאה ה-21:

 

"ספר זה נועד ללמד אתכם את כללי המשחק המורכב הזה שבין המינים, כללים שיש לכבדם כדי לדעת לאהוב ולהיות נאהבים. הכללים שכינסתי בו יעזרו לכם לתקשר ולעשות אהבה טוב יותר, ליהנות ולהיות מאושרים יותר יחד. ברוכים הבאים למדריך האהבה, המיניות והזוגיות במאה ה-21".

 

איך להכיר בני זוג מתאימים? האם טבעי לחיות במונוגמיה? האם זוגיות ללא מיניות יכולה לשרוד? האם הגדול קובע? מה נחשב גמירה מהירה? מתי כדאי לפנות לסקסולוג ומתי לפסיכולוג? כיצד משפיעה הפורנוגרפיה על חיינו? - על שאלות אלה ורבות-רבות נוספות במדריך מקיף הדן בהיבטים הגופניים, הפסיכולוגיים והחברתיים של הזוגיות והמיניות, מלידה ועד זקנה. המדריך כולל תובנות רבות שגיבש ד"ר דריי בשנות עבודתו הרבות כמטפל זוגי וסקסולוג, הן בצרפת הן בישראל, וכן עצות מעשיות לשיפור חיי המין של נשים וגברים יחד ולחוד.

 

בתשתית הספר מונחת התפיסה שהמיניות האנושית היתה ועודה לא רק עניין ביולוגי, גופני ונפשי, אלא היא גם תלויית תרבות, ואף פוליטיקה. הספר כולל 15 הערות אגב הסוקרות מיתוסים, מעשיות ואגדות עממיות, ומדגימות כיצד מתלבטת האנושות משחר ההיסטוריה ועד ימינו באותן שאלות נצחיות על אהבה ותשוקה, ועל היחסים המורכבים שבין המינים.

 

שיהיה לנו בהצלחה!

מתוך הספר

הספר הזה נועד לעודד נשים וגברים לא לפחד מהאתגרים האישיים הניצבים לפניהם בפתח המאה ה-21 רבת התהפוכות. הוא קורא להם לשתף פעולה וליצור הווה טוב לעצמם ועתיד מבטיח לדורות הבאים. על הכוח שבזוגיות מוצלחת עמד כבר החכם באדם, שהבין את חשיבותם של הדברים הפשוטים לכאורה, הנוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו ולסדר החיים הבסיסי:

 
טוֹבִים הַשְּׁנַיִם, מִן־הָאֶחָד: אֲשֶׁר יֵשׁ־לָהֶם שָׂכָר טוֹב, בַּעֲמָלָם. כִּי אִם־יִפֹּלוּ, הָאֶחָד יָקִים אֶת־חֲבֵרוֹ; וְאִילוֹ, הָאֶחָד שֶׁיִּפּוֹל, וְאֵין שֵׁנִי, לַהֲקִימוֹ. גַּם אִם־יִשְׁכְּבוּ שְׁנַיִם, וְחַם לָהֶם; וּלְאֶחָד, אֵיךְ יֵחָם (קוהלת ד, ט־יא).
 
אמרנו כבר שכל זוגיות טובה מושתתת על מיניות מספקת, לכן צריכים נשים וגברים כאחד לטפח את מיניותם יחד ולחוד, לדעת כיצד לגרום עונג זה לזה, וכיצד לתעל את האנרגיה המינית לבניית חיים משותפים מספקים.
 
בהיותי רופא־סקסולוג, אני מאמין שתפקידי ללמד את המטופלים שלי לאהוב, פיזית ורגשית, ולסייע להם בכל האמצעים העומדים לרשותי להתגבר על קשייהם הרגשיים והמיניים ועל החששות הנובעים מהם. לעשות אהבה, לאונן, לחיות חיי רווקות, להיות במערכת יחסים - כל אלה אמורים להיות בין הדברים המהנים ביותר בחיינו.