ארץ האגדות 4 מעבר לממלכות

כריס קולפר

שם מקור: The Land of Stories: Beyond the Kingdoms

  • תרגום: נועה שביט
תיאור

האיש במסכה נמלט כשבידו שיקוי רב־עוצמה, ועל אלכס וקונר מוטלת המשימה למנוע ממנו להרוס את ארץ האגדות. אלא שאלכס הודחה מתפקידה כפיה הסנדקית ואף אחד אינו מאמין לאזהרותיה על הסכנה החמורה הנשקפת להם.


בעזרתם של זהבה, ג'ק, כיפה אדומה ואמא אווזה, יוצאים התאומים לסכל את מזימתו של האיש במסכה: לגייס את כל הנבלים הספרותיים לצבאו במטרה לכבוש את עולם האגדות. כך מתחיל המרוץ להצלת ארץ האגדות המוביל אותם דרך הקסמים של ארץ עוץ, הטירוף של ארץ הפלאות ועולמות ספרותיים אחרים. האם יצליחו אלכס וקונר לעצור את האיש במסכה לפני שיהיה מאוחר מדי?

 
ספר רביעי בסדרה מרגשת ומלאת קסם, ובה רגעי מתח וצחוק.
מתוך הספר
קופנהגן, דנמרק, 1845
 
הַנְס כריסטיאן אנדרסן ישב ליד שולחן הכתיבה בחדר העבודה החמים והנוח בביתו וכתב. 
"על צמרת העץ, גבוה יותר מכל צריחי הכנסיות בכל רחבי הארץ, ציפור קטנה בודדה הקיצה משנתה בקן שלה," הקריא בקול תוך כדי כתיבת השורה הראשונה בסיפורו החדש ביותר. החריקות החרישיות של עט־הנוצה שלו נָדַמּוּ והסופר גירד את ראשו.
"רגע, למה הציפור הזאת עוד ישנה?" שאל את עצמו. "היא לא התעוררה עם שחר יחד עם כל הציפורים האחרות? זה לא טוב, היא עלולה להיתפס כדמות עצלה ולא מכובדת. אני רוצה שהקוראים יאהבו אותה."
הנס קימט את הגוויל שעליו כתב והשליך אותו לרצפה מעל ערֵמת הטיוטות הקודמות. הוא שלף עט־נוצה חדש בתקווה שנוצה כהה וארוכה יותר תפיח חיים חדשים בכישרון כתיבת הסיפורים שלו.
"על צמרת העץ, גבוה יותר מכל צריחי הכנסיות בכל רחבי הארץ, ציפור קטנה בודדה בנתה לעצמה קן..." הוא חדל שוב לכתוב. "לא. אם היא בונה קן, הקוראים ישאלו את עצמם אם היא מתכוונת להטיל בו ביצים ואז אולי יחשבו שזה סיפור על אם לא נשואה. הכנסייה תאשים אותי ברמיזות לא מוסריות... שוב."