קרלסון על הגג מעופף שנית

אסטריד לינדגרן

תיאור

קטני נשאר לבדו עם גברת בוק, מנהלת משק הבית החדשה, והיא מחליטה לחנך אותו, את במבי הכלבלב ואפילו את קרלסון, חברו המעופף של קטני שגר על הגג. אבל לקרלסון יש תוכניות אחרות - הוא כבר יתחבל את גברת בוק וישעשע את קטני האומלל, כי כמו שקרלסון אומר תמיד: "העיקר שיהיה לי כיף, אחרת אני ברוגז!"

 

קרלסון על הגג מעופף שנית הוא ספר ההמשך של קרלסון על הגג, קלסיקה של אסטריד לינדגרן, מחברת בילבי, מדיקן, אמיל ועוד גיבורים שכבשו את לבם של ילדים וילדות בכל העולם, ושאנחנו אוהבות במיוחד, בוודאי כשהם מדברים בעברית הנפלאה של המתרגמת משוודית דנה כספי.

מתוך הספר

בבית של קרלסון יש תריסים ירוקים ומדרגות כניסה שהן בעצם מרפסונת קטנה שאפשר לשבת עליה. אפשר לשבת שם בערבים ולהסתכל על הכוכבים, ובשעות היום לשתות מיץ ולאכול עוגות. כמובן, אם יש עוגות... קטני עמד שעה ארוכה על מפתן הדלת... 'אני מבין שאתה רוצה לנקות ולעשות סדר'. קרלסון זרק את עצמו על הספה והתרווח לו. 'לא הבנת נכון', אמר. 'אני לא רוצה לנקות ולסדר. אתה תנקה ותסדר'... 'לא תעזור לי בכלל?' שאל קטני בדאגה... 'ברור שאעזור', חזר קרלסון ואמר, 'אני אשיר לך כל הזמן ואעודד אותך'... קטני נאנח, לקח את המטאטא והתחיל לעבוד. קרלסון שכב על הספה, זרועותיו מאחורי העורף, והסתכל בהנאה רבה... 'אם אתה כבר פה, אתה יכול להכין לי קצת קפה... אם כי אני לא רוצה להעמיס עליך עוד משימות רק למעני. אתה צריך רק להדליק את האש באח ולהביא קצת מים ולהרתיח את הקפה הטחון. את הקפה אשתה בכוחות עצמי'.