קווי מתאר

רייצ'ל קאסק

שם מקור: Outline

תיאור

פיי, סופרת אנגלייה, טסה לאתונה ללמד קורס קיץ בכתיבה יוצרת. במושב המטוס לצידה יושב גבר בגיל העמידה. הוא פותח בשיחת חולין, אך כפי שקורה לעיתים במפגשים אקראיים, הזרות דווקא מקרבת ופיי מוצאת עצמה מאזינה לפרטים אינטימיים מסיפור חייו רב התהפוכות.

 

פיי היא אשה שיודעת להקשיב לזולת. גם באתונה היא ממשיכה להאזין - לתלמידים בקורס, לחבריה ולזרים שמזדמן לה לפגוש. הם מספרים על אהבותיהם, פחדיהם, שאיפותיהם ומשתפים אותה בתובנות מחיי היומיום. על עצמה מוסרת פיי פרטים מעטים, אך ככל שהסיפורים שהיא בוחרת לדבוק בהם או להגיב להם הולכים ומתלכדים, מתגלים בפנינו קווי המתאר של דמותה.

 

קווי מתאר הוא ספר ראשון בטרילוגיה שכתבה רייצ'ל קאסק, שכל אחד מחלקיה עומד בפני עצמו. בעברית כבר ראה אור הספר השני, מעבר, ובאנגלית גם השלישי - Kudos.

מתוך הספר

לפני הטיסה הזמינו אותי לארוחת צהריים במועדון לונדוני עם מיליארדר שעל פי ההבטחות היה ליברל עם קבלות. הכפתורים העליונים בחולצתו היו פתוחים, והוא דיבר על תוכנה חדשה שפיתח, שעוזרת לארגונים לזהות עובדים אשר יש סיכון גבוה שיגנבו מהארגון או יבגדו בו. היינו אמורים לדון בכתב־עת ספרותי שהוא שקל לייסד, אך למרבה הצער נאלצתי לעזוב לפני שהגענו לנושא. הוא התעקש לשלם על מונית לשדה התעופה, וטוב שכך, כי מיהרתי לטיסה והייתה לי מזוודה כבדה.