ספר עלטה

עיגול שחור

  • עריכה: נעמה צאל
תיאור

ספר עלטה מופיע בעילום שם, כשהמחבר מייצג את עצמו בעיגול שחור, כמו בקידוד סיסמאות במחשב. העיגול השחור, אשר נבחר על ידי המחבר כשם עט, הוא מטבעו סימן של צמצום והסתרה. כל שידוע הוא שזהו ספרו הראשון של כותב המגיע מהעולם החרדי. כתיבה בוטה, פרועה ויצירתית הנובעת מעולמות תוכן דתיים וחילוניים, טכנולוגיים וחייתיים, הנוגעת בעלטה של הקיום האנושי ובהיבטים הלא-מודעים של החברה הישראלית. נקרא כמו הזיה, מפתיע מאוד, ומומלץ על ידי אחד מלקוחותינו האמינים ביותר (בהמלצות ספרים).

למשל המקטע שכותרתו: נייר טואלט מתחיל במשפט: "חלמתי שאכלתי קוגל מקולקל". ומסתיים במשפט: "...ואני רואה שבפתק שנדבק לה על האף כתוב לא תנאף. ואני שואל: את שמת את הפתק הזה בתוך הקוגל?"

 

מתוך הספר

ספר הפרצופים 
חלמתי שאני מנסה להתקבל לאיזו יחידה סודית של חרדים, שגם את השם שלה אני לא יודע. והם כותבים לי במייל שקודם כל לפני שאני יוצר קשר אתם, שאני אצור קשר עם אלוהים. איפה? בפייסבוק. אבל איפה אני אמצא אותו בים הפרופילים הפיקטיביים? ואני חושב שמספיק אחד המלאכים, אפילו הזוטר ביותר, כזה שמשעמם לו ופתח פייסבוק כדי להתחיל עם בנות האדם - ומהחברים של החברים של החברים שלו אני כבר אגיע לאלוהים.