ניקולא הקטן סיפורים שלא ראו אור

רנה גוסיני

שם מקור: Histoires Inedites Du Petit Nicolas

תיאור
"הרגע שבו יכנס ניקולא הקטן לעולמכם הוא רגע מלא אור ואופטימיות וצחוק פרוע ותובנות גדולות, על ילדים והורים ומורים וגורי חתולים. חד משמעית: רוצו לקרוא" (אריאנה מלמד, ynet 24.1.2008)
 
לאימא של ניקולא הקטן יש סיבה להיות מודאגת. 
 
נכון, הוא ילד מקסים, אבל הוא גם שובב שמצליח תמיד, אבל תמיד, להסתבך בצרות או להרגיז מאוד מישהו מהמבוגרים בסביבה. בסיפורים קצרים אלו יספר לכם ניקולא על הרפתקאותיו עם חבריו; למשל, איך הקימו יחד חבורה שמטרתה להגן על הטובים מפני הרעים, לתפוס פושעים ולעשות המון כיף (ומה באמת קרה בסוף), ואיך ביקרו בביתו של ז´ופרואה העשיר שיש לו רכבת חשמלית ואפילו בריכה בחצר!
 
ספר נוסף בסדרת סיפורי ניקולא הנחשבים לקלאסיקה צרפתית של כל הזמנים ותורגמו ל-30 שפות. מחברם, רנה גוסיני, ידוע ברחבי העולם כיוצר "אסטריקס", והמאייר, ז´אן-ז´אק סמפה, הוא מגדולי הקריקטוריסטים בצרפת.
 
 
מתוך הספר

"היום אחרי הצהריים תתקיים מסיבה מדליקה אצל קלוטר. קלוטר הוא חבר שלי, הוא התלמיד הכי גרוע בכיתה, והיום יום ההולדת שלו וכולנו מוזמנים לארוחה קלה. כשהגענו לבית של קלוטר, כולם כבר היו שם. אמא נישקה אותי, אמרה לי שהיא תבוא לקחת אותי בשש וביקשה ממני שאתנהג יפה. עניתי לה שכמובן, אני אתנהג יפה כמו תמיד, ואמא הסתכלה עליו ואמרה לי שהיא תבדוק אם היא תוכל להגיע כבר בחמש וחצי."

(ע"מ 81)