מעבר

רייצ'ל קאסק

שם מקור: Transit

תיאור

פיי, סופרת אנגלייה שנישואיה התפרקו, מחליטה לשוב ולהתגורר בלונדון עם שני ילדיה. ידיד מייעץ לה שאם משאביה מוגבלים, מוטב שתרכוש בית רע ברחוב טוב מאשר בית טוב ברחוב רע, שכן "רק בני המזל במיוחד וחסרי המזל במיוחד זוכים בגורל שאינו מעורב. כל היתר צריכים לבחור". היא שועה לעצתו ורוכשת דירה שזקוקה לשיפוץ מקיף. השכנים העוינים אינם מקילים על המשימה הקשה בלאו הכי, סבלנותם של שני בניה הולכת ופוקעת, והמעבר מאלץ את פיי להתמודד עם היבטים של החיים שעד כה לא תבעו את תשומת ליבה.

 

מעבר הוא הספר השני בטרילוגיה שכתבה רייצ'ל קאסק, שכל אחד מחלקיה עומד בפני עצמו. בדומה לספר הראשון בטרילוגיה, קווי מתאר, הגיבורה היא אשה שיודעת להקשיב לזולת. מתוך שיחותיה היא דולה חומר רב למחשבה בדבר הנושאים שמעסיקים אותה: פגיעות וכוח, ילדות וגורל, אחריות אישית, שינוי וקיבעון ומלאכת החיים.

 

מתוך הספר

אסטרולוגית אחת שלחה לי אימייל וכתבה שיש לה חדשות חשובות לגבי אירועים שיתרחשו בחיי בעתיד הקרוב. היא ראתה דברים שאני לא ראיתי: פרטיי האישיים הגיעו לרשותה ואפשרו לה להיוועץ בכוכבים ולשאוב מהם מידע. היא ביקשה לבשר לי על מעבר רציני שאמור להתרחש בקרוב בשמיים שלי. היא התרגשה מאוד כשחשבה על השינויים שהמידע הזה עשוי לטמון בחובו. תמורת סכום סמלי היא תשתף אותי בו ותאפשר לי לנצל אותו לטובתי.