יער אפל

ניקול קראוס

שם מקור: Forest Dark

תיאור

מחברת רב המכר תולדות האהבה טווה סיפור מקורי, יפה עד כאב ועוצר נשימה על טרנספורמציה אישית של שני אנשים - עורך דין מזדקן וסופרת צעירה - שהמסע לגילוי עצמי מוביל את שניהם לאותו מדבר ישראלי. 


ג'ולס אפשטיין, אדם שאישיותו ושאפתנותו מניעים אותו בעוצמה זה שישים ושמונה שנה, עובר מטמורפוזה. אחרי מות הוריו, גירושיו מאשתו זה שלושים ושנה ופרישתו ממשרד עורכי הדין שהיה שותף בו בניו יורק, הוא מתחיל לפזר את הרכוש הרב שצבר כל חייו ומתרחק מכל מכריו. נחוש להנציח את הוריו, הוא טס לתל אביב ומשתכן במלון הילטון בעיר. 

 

במקביל, סופרת צעירה משאירה את בעלה וילדיה בברוקלין ומגיעה לאותו המלון בתקווה שמראה הבריכה שנהגה לשחות

בה בילדותה יפרוץ את מחסום הכתיבה שלה. אך כשפרופסור לספרות בגמלאות מגייס אותה לפרויקט הקשור בקפקא, היא נשאבת אל תוך מסתורין שייקח אותה למסע מטפיזי וישנה

אותה בדרכים שהיא לא יכולה לדמיין.


עוד מספרי ניקול קראוס במגדלור

מתוך הספר

אפשטיין גר בתל אביב שלושה חודשים לפני שנעלם. אף אחד לא ראה את הדירה שלו. כשהבת שלו לוסי באה לבקר עם הילדים, אפשטיין שיכן אותם בהילטון ונפגש איתם שם לארוחות בוקר מפוארות שבהן שתה רק תה. כשלוסי ביקשה לבוא לבקר, הוא השתמט בתירוץ שהדירה שלו קטנה וצנועה ולא מתאימה לאירוח. לוסי, שעדיין לא התגברה על הגירושים המאוחרים של הוריה, כיווצה עיניים - המושגים קטן וצנוע לא היו חלק מעולמו של אפשטיין - אך למרות חשדהּ נאלצה להשלים עם זה, כמו עם כל שאר השינויים שנחתו על אביה. בסופו של דבר היו אלה בלשי המשטרה שהכניסו את לוסי, ג'וֹנָה ומאיה לדירה של אבא שלהם, בבניין מתפורר ליד הנמל העתיק ביפו. הצבע התקלף מהקירות, והמקלחת היתה ממוקמת ישר מעל האסלה. ג'וּק פסע מעדנות על רצפת האבן. רק אחרי שהבלש מעך אותו בנעלו עלה על דעתה של מאיה, הצעירה והאינטליגנטית בילדיו של אפשטיין, שהוא אולי האחרון שראה את אבא שלה.