אחותי, הרוצחת הסדרתית

אוינקן ברייתווייט

שם מקור: My Sister, The Serial Killer

תיאור

אישה הורגת גברים, אחותה מנקה אחריה את הדם ומטפלת בגופות באחותי הרוצחת הסדרתית של הסופרת הניגרית אוינקן ברייתווייט, שהוכתר כספר האינדי של 2018, נכלל ברשימת המועמדים לפרס בוקר וברשימת המועמדים ל-Women’s Prize for Fiction, ונבחר גם לספר המתח של השנה של הלוס אנג'לס טיימס.

 

אָיוֹלָה מזמנת את אחותה במילים שקיוותה שלעולם לא תשמע שוב: "קוֹרידֶה, הרגתי אותו". אָיוֹלָה היא הבת המועדפת, היפהפייה מבין שתי האחיות וקרוב לוודאי שגם סוציופתית. זהו החבר השלישי שלה שמת. היעילות והתכליתיות של קורידה הן חבל ההצלה של האחיות. היא יודעת איך להסיר כתמי דם, תא המטען במכונית שלה גדול מספיק כדי להכיל גופה והיא מונעת מאיולה להעלות לאינסטגרם תמונות מארוחת הערב בשעה שהיא אמורה להתאבל על החבר המת שלה. 

 
קורידה מאוהבת ברופא חתיך וטוב לב שעובד בבית חולים שהיא עובדת בו, וחולמת על היום שבו הוא יבין שרק לה ציפה כל חייו. אבל כשהוא מבקש ממנה את מספר הטלפון של איולה, קורידה חייבת להכיר בפרצופה האמיתי של אחותה, ולהתמודד עם השאלה עד כמה היא מוכנה להרחיק לכת כדי להגן עליה.
מתוך הספר
אני מוכנה להתערב שלא ידעתם שאקונימיקה מטשטשת ריח של דם. רוב האנשים משתמשים באקונומיקה ללא הבחנה, מניחים שמדובר במוצר כול־יכול, לא טורחים לקרוא את רשימת המרכיבים ולא שבים למשטח שנוקה זה עתה ובוחנים אותו מקרוב. אקונומיקה אמנם מחטאת, אבל לא מצטיינת בכל הנוגע להסרת שאריות. לכן אני משתמשת בה רק אחרי שאני מקרצפת את חדר האמבטיה מכל סימן חיים — ומוות.
 
ניכר שהחדר שאנחנו נמצאות בו שופץ לא מזמן. הוא נראה חדש מהניילונים, במיוחד עכשיו אחרי שניקיתי אותו במשך כמעט שלוש שעות. הכי קשה היה להגיע לדם שחלחל בין המקלחת לחומר האיטום. קל לשכוח את החלק הזה.