ערב השקה לספר "היום שאחרי" מאת שרון אס

 • חמישי 14.03.19
  20:00-22:00


  המגדלור והוצאת הספרים אפיק שמחות להזמינכן ולהזמינכם להשקת ספרה החדש של שרון אס - היום שאחרי.

   

  בהשתתפות:

  הלית ישורון
  עמינדב דיקמן, מתרגם וחתן פרס טשרנחובסקי לתרגום
  יפעל ביסטרי, בוגר תואר שני לספרות, כותב ובעיקר תלמיד ותיק
  שרון אס, משוררת, כלת פרס עמיחי לשירה 2018

   

  מנחה: מיכל בן-נפתלי

   

  על הספר:

  היום שאחרי, ספרה החדש של המשוררת והמסאית האהובה שרון אס, לא דומה לשום דבר אחר שהיא כתבה, ולא דומה לשום דבר אחר שנכתב, בוודאי לא בארץ. בניגוד לחלקים משירתה, הוא גם לא קשה לקריאה, אבל הקול הייחודי שלה כמשוררת וכמורה - מובהק בו. וחוץ מזה, הוא פשוט מצוין. תפסו סלע לשבת עליו, וקראו!

   

  בספרה מלוַוה שרון אס את אדיפוס בעקבות סופוקלס. אדיפוס, המלך הגולה, השורד, הקבצן העיוור בן התשעים, הולך לקראת מותו ונעלם בחורשה בקולונוס. אדיפוס בקולונוס הוא המחזה האחרון שסופוקלס, בעצמו בן תשעים, יצר זמן קצר לפני מותו, עת שבה "הוא מושיט שוב יד אל המשפחה שהטרידה אותו כל חייו", כותבת אס.

   

  לפנינו צורה חדשה של כתיבה, קריאה-מקרוב שאינה מופיעה כפרשנות של טקסט אלא כמסה במלוא מובן המילה, מסת-חיים אינטימית וייחודית, הכתובה "בשורות קצרות וברווחים" בניסיון לדובב את הסוד שסופוקלס הזקן הצפין במחזה הפרידה שלו. אס, הפורשׂת כאן בדרך גבישית וצלולה שנות לימוד ממושכות של העולם הקלאסי, נעה במעגלים בין מראות, קולות ולשונות; בין הגיבור הנבחר למחזאי שלו, בין המחזה לקהלו, בין זמני הכתיבה לזמני הקריאה ובין האלים השונים היושבים באתונה ובירושלים.

   

  משהו לשתות, מינגלינג, המון ספרים וחברה טובה לפני, אחרי ותוך כדי האירוע. 

  הכניסה חופשית ומומלצת בחום. 

   

  המגדלור נמצא ברחוב לבונטין 1 בתל אביב, פינת אלנבי. ברחוב יש בדרך כלל חנייה בשעות הערב בכחול-לבן (שימו לב לצד בו אתן חונות. למי שאינם תושבי האזור חנייה מותרת רק בצד שמול החנות). באזור - שלושה חניונים: חניון תת קרקעי צמוד לגינת השרון (מול מועדון לבונטין 7), ושני חניונים נוספים במעלה רחוב לבונטין (בין רחוב ברזילי למקווה ישראל)

 • מיקום:
  המגדלור

ספרים הקשורים ל ערב השקה לספר "היום שאחרי" מאת שרון אס

אירועים עתידיים

אירועי עבר