שלוש נשים

ליסה טדאו

שם מקור: Three Woman

  • תרגום: גליה וורגן
תיאור

שלוש נשים, המבוסס על שנים של מחקר מעמיק, הוא עיתונות במיטבה ובה בעת פרוזה חשובה ועוצרת נשימה, שבמרכזן תיעוד מרתק ואמפתי של תשוקה, התאהבות, שברון־לב וריגוש אקסטטי שחוות שלוש נשים בלתי-נשכחות..

 

שלוש הנשים הן: לינה, אם לשניים מהפרוורים שנישואיה כבו לאחר עשור, והיא פוצחת ברומן עם אהבה ישנה שמשתלטת עליה לחלוטין; מגי, נערה בת 17 שלכאורה ניהלה רומן חשאי עם המורה החתיך והנשוי שלה לאנגלית, והמשפט הפלילי שמתנהל עקב כך הופך את העיירה הקטנה על פיה; וסלואן, בעלת מסעדה יפהפייה, מצליחה ואלגנטית, שנשואה באושר לאדם שאוהב לצפות בה מקיימת יחסי מין עם נשים וגברים אחרים.

במהלך שנים עמלה העיתונאית זוכת הפרסים ליסה טדאו על מחקר הפרשה והדמויות בניסיון ללכוד את עוצמת ההתאוות הנשית, אינטימית מחד ומעוררת הזדהות מאידך.

מתוך הספר
הספר הזה אינו פרי הדמיון. לאורך שמונה שנים ביליתי אלפי שעות במחיצת הנשים שבספר - בפגישות פנים אל פנים, בטלפון, במסרונים ובהתכתבויות דוא"ל. בשניים מהמקרים עברתי ליישובים שבהם התגוררו וחייתי שם כתושבת כדי להיטיב להבין את חיי היומיום שלהן. חוויתי ממקור ראשון רבים מהרגעים שאני מתארת. בכל הנוגע לאירועים שהתרחשו בעבר או שלא בנוכחותי הסתמכתי על זיכרונותיהן של הנשים, על יומניהן ועל דברים שכתבו או אמרו לי. ראיינתי חברים ובני משפחה ועקבתי אחרי פרסומים ברשתות החברתיות. אבל רוב הזמן נשארתי בנקודת המבט של שלוש הנשים.