מרי פופינס

פמלה טרוורס

שם מקור: Mary Poppins

  • תרגום: גילי בר-הלל סמו
  • איור: מרי שפרד
תיאור

הרוח כנראה שוב נושבת מן המזרח, משום שלראשונה זה כמעט 60 שנה האומנת האהובה בעולם, מרי פופינס, חוזרת אל קוראי העברית כשהיא נישאת על גבי הרוח ובידה מטרייה עם ידית בצורת ראש תוכי.

 

מרי פופינס מגיעה אל בית בנקס כדי לטפל בילדים ג'יין ומייקל ובתינוקות ג'ון וברברה. בעזרת תמהיל ייחודי של אהבה, קסם והצבת גבולות היא תפקח את עיניהם – ואת עינינו – להביט בעולם בדרך חדשה ולחוות את שפעת פלאיו העמוקים בתדהמה ובצחוק מבעבע.

 

מרי פופינס סוחפת אחריה את הילדים להרפתקאות כמו תה מנחה על התקרה של הדוד אלברט, חגיגה לילית ומסתורית בגן החיות, מסע לארבע כנפות תבל בעזרת מצפן בעל כוחות קסם, ביקור בחנות הממתקים של גברת קורי הזערורית ובנותיה הענקיות ועוד. כך, מהרפתקה להרפתקה, היא מרכיבה את הפסיפס שממנו נוצרה ילדותם של דורות כה רבים.

 

ילדים ומבוגרים, בעלי חיים וכוכבים, כולם מוזמנים להתוודע מחדש אל הקסם של מרי פופינס בתרגומה החדש, החכם והקולח של גילי בר-הלל סמו.

 

פמלה לינדון טרוורס נולדה באוסטרליה בשנת 1899 בשם הלן לינדון גוֹף ונפטרה באנגליה בשנת 1996. הספר 'מרי פופינס' ראה אור לראשונה בשנת 1934, זכה להצלחה כבירה ונחשב לאחת הקלאסיקות הנצחיות של ספרות הילדים והמבוגרים.