מופלא באופן טרגי

אריק לינדסטרום

שם מקור: A Tragic Kind of Wonderful

תיאור

אהבתם את אשמת הכוכבים? ככל הנראה תאהבו גם את מופלא באופן טרגי של אֵריק לינדסטרום, אחד הקולות הצעירים והרעננים בספרות הנוער האמריקאית. 

 

מל הניגן בת ה-16 מתמודדת עם הפרעה דו-קוטבית ועם טרגדיה משפחתית שאותן היא מסתירה מחבריה הקרובים דנקן וזומי ומאנשי בית האבות שבו היא עובדת. היא לא מדברת על כך גם עם דיוויד, אף על פי שעושה רושם שהוא דווקא רוצה לדעת עליה כל מה שאפשר. אבל להסתרות יש מחיר, ומשא הסודות שמל סוחבת מתחיל להכריע אותה.


ספר מריר-מתוק על ידידות, על אהבה ועל התבגרות, שעוסק באומץ בקשיים נפשיים ובהתלבטות אם לחשוף אותם או להמשיך להתחפר מאחורי חומות ההסתרה.

מתוך הספר

 

אחי הגדול, נוֹלֶן, אמר תמיד שלכל אחד יש איזשהו כוח־על. לא מיומנות שלומדים, אלא משהו שנולדים איתו. וזה לא תמיד מגניב. יש אנשים שמקבלים שמיעה אבסולוטית או אינטואיציה טובה, ויש כאלה שמקבלים תכונות חסרות תועלת כמו היכולת להחזיק מעמד הרבה זמן בלי למצמץ. אבל אם לא מתייחסים לזה בביקורתיות, לכל אחד יש לפחות דבר אחד שהוא ממש טוב בו.
 
כוח־העל של נולן היה, וזה ציטוט, "אני יודע לגרום לעצמי אושר."
 
הדרך שלו להוכיח את זה היתה ליהנות בקולי־קולות עם המון חברים. אבל היה בזה גם משהו מטריד. למשל כשהוא היה "שמח" גם ברגעים שידעתי שהוא לא אמור להיות שמח בהם. הוא לא ממש זייף את זה. זה היה אמיתי איכשהו, רק לא... אותנטי.