ההרפתקאות הבלתי נוחות בעליל של ברונטה לב-בזלת

ג'קלין מוריארטי

שם מקור: The Extremely Inconvenient Adventures of Bronte Mettlestone

  • תרגום: ניצן לפידות
  • עריכה: הילית חמו מאיר
  • עיצוב: יעל מיכלסון
תיאור

כשהוריה של ברונטה לב-בזלת יצאו אל ההרפתקאות שלהם, הם השאירו אותה על מפתן ביתה של דודתה איזבל ביחד עם פתק קטן וקופסה של תה פריחת הענן. חייה של ברונטה אצל דודה איזבל מתנהלים על מי מנוחות ובלי שום הרפתקאות מיוחדות, אך הכול משתנה כשמגיעה חדשה מרעישה: הוריה נהרגו מאש תותחים של ספינת שודדי ים. כעת על ברונטה להוציא לפועל את צוואתם ולצאת לבדה למסע רב סכנות שבו תצטרך לאתר את עשר דודותיה ולחלק להן מתנות מיוחדות.

 

חמושה בתיבה מלאה במתנות משונות, בהמון שכל ישר ובלא פחות עקשנות, יוצאת ברונטה לדרך. היא תתמודד בדרכה הייחודית עם דרקונים, עם בלשים ועם שודדי ים - ועם החשד ההולך וגובר שלהרפתקה שלה יש גם משמעות נסתרת.

 

מתוך הספר
הייתי בת עשר כששודדי ים הרגו את ההורים שלי. 
זה לא הטריד אותי כמו שאפשר אולי לצפות - בקושי הִכרתי את ההורים שלי. 
הם היו שני אנשים שרקדו והסתחררו בתמונה שדודה שלי העמידה על האח. בפינת התמונה היתה להקת ג'ז, ואני תמיד התעניינתי יותר בגבר שניגן בחצוצרה מאשר בצעיף האוורירי של אמי או בחיוך הטיפשי של אבי. החצוצרן הזה! הפנים שלו נראו כמו דג אבו־נפחא, היתה לו רעמת שיער פרוע, וקרני אור מבריקות ניתזו משפת החצוצרה שלו!
אבל כשקיבלנו את ההודעה דודה איזבל היתה נסערת. היא היתה אחותו הבכורה של אבי, והיא טיפלה בי מאז שההורים שלי יצאו אל ההרפתקאות שלהם. לא היתה לה הרבה ברירה: בוקר קריר אחד היא מצאה אותי במבואה של בניין המגורים שלה, מכורבלת בעגלה.
דודה שלי אמרה שהיה גם פתק, אבל הוא הלך לאיבוד כשעוזרת הבית שלה עשתה ניקיון יסודי. היו גם בקבוק מלא חלב (בשבילי) וקופסה של תה פריחת הענן (בשביל דודה שלי).