עוגת יום ההולדת של פינדוס

סוון נורדקוויסט

שם מקור: Pannkakstartan

תיאור

פינדוס החתול חוגג שלושה ימי הולדת בשנה, סתם כך, מפני שזה נחמד. הבעלים של פינדוס - פטרסון, רוצה לאפות לו עוגת יום-הולדת ומתחיל בהכנות. ביצים - יש, סוכר - יש, חלב - יש. קמח? אין... פטרסון ופינדוס ממהרים לעלות על האופניים לנסוע אל החנות לקנות קמח. אך בגלגל האופניים יש פנצ'ר. הם ניגשים אל המחסן להביא כלים לתיקון האופניים, אך המפתח למחסן נפל אל תחתית הבאר.

 

וכך ממשיכה העלילה להסתבך, פטרסון ופינדוס נקלעים להרפתקאות משעשעות הכוללות סולם ארוך, גרמופון ישן ושור רגזן. האם יצליחו במשימה ולפינדוס תהייה עוגת יום-הולדת טעימה?

 

סיפור מלא דמיון, על כך שלא תמיד האופן בו אנחנו תופסים את האדם האחר הוא באמת נכון, ולפעמים, אם רק נסתכל בתשומת לב, נבין שמה שנראה מוזר למתבונן מהצד, הוא בעצם הגיוני ופשוט. סיפור מחמם לב על ידידות מופלאה בין זקן וחתול. הספר מלווה באיורים שנונים ומלאי-הומור ופרטים משעשעים המוסיפים לעלילה ממד נוסף.

 

סוון נורדקוויסט נולד בשוודיה. הוא חלם להיות צייר, אך לא הצליח להתקבל לאף בית-ספר לאמנות. בשנת 1983 השתתף בתחרות איור ספרי ילדים וזכה במקום הראשון, וכך הצליח להגשים את חלומו. מאז הוא כתב ואייר ספרים רבים שזכו בפרסים. ספריו תורגמו לשפות רבות ונמכרו במיליוני עותקים.

 

"זוהי יצירת מופת שראוי לחפש בחנויות ואף לחכות לה

כמה ימים אם נדרשת הזמנה מיוחדת מהספקים."

(דוד רפ, 'הארץ', 21.10.2012)