זו אותה האהבה - אריק איינשטיין ביוגרפיה

עלי מוהר

תיאור

קשה להפריז בחשיבות תרומתו של אריק איינשטיין, אמן שיצר ותרם רבות להוויה הישראלית במוזיקה, בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע, איש נערץ וצנוע, שהאהבה אליו מלכדת אנשים, גילאים וקהלים כבר למעלה מ-40 שנים.

הספר "זו אותה האהבה - אריק אינשטיין, ביוגרפיה בראשי פרקים" מבוסס על עשרות שעות שיחה מוקלטות של עלי מוהר עם אריק איינשטיין ומזמין את הקורא להתלוות למסע אישי של אריק איינשטיין בארץ ישראל. אריק נזכר, מתגעגע, מתבדח, נאנח, בדרכו האיינשטיינית-נונשלאנטית, שכל-כך אהובה. אל הסצינה האינטימית הזאת חברו נגיעותיו, המרמזות נוסטלגיה והומור, של יוני רכטר, חברם ושותפם הוותיק ליצירה של המרואיין והמראיין.

השירים, הסיפורים המלווים את השירים, קטעי המערכונים ותמלילי הסרטים, שפע התיעוד והתצלומים האישיים - כל אלה מנכיחים בעוצמה את חוויית החיים בישראל, לאורך השנים, על האווירה והניחוחות שלה, על מהלכיה ותהפוכותיה, אלה שאריק איינשטיין כה הפליא לגלם ולבטא.

מתוך הספר

מתוך הקדמת המוציאה לאור, דניאלה די-נור

..."פגשתי איש צנוע, חף מכול פוזה, רגיש, מצחיק עד דמעות, חבר. חרוץ וקפדן בעבודה אבל ליברל ורחוק מפנאטיות, אוהב להקשיב ולהתייעץ.

כל מה ששיריו מעוררים בנו, כל מה שהמיתוס הזה (מילה שהוא כל-כך שונא) מגלם בעינינו – פשוט נמצא שם. אריק – תל-אביבי ששמח עם הים בחורף, תל-אביבי שעולה לגג להסתכל על ציפורים חונות על האנטנה, איש שמודד הכל – גם את עצמו – במידת המתינות, ישראלי שכואב את אובדן התום והפשטות. האם תתואר שמחה גדולה מלהיות מו"ל לאיש הזה? 

נפגשנו לראשונה ביולי 2003. עכשיו כבר קיץ 2006. עשינו את זה לאט-לאט, בזהירות, בהקפדה, עם הרבה אהבה, וכפי שאריק ביקש מלכתחילה – ביד עדינה ועם הומור."