ונדי בירד מנסה לגדל חיות

ונדי מדור

תיאור

"ונדי בירד מנסה לגדל חיות" הוא הספר השני בסדרת הספרים על הילדה ונדי, שקצת מזכירה את בילבי והכי הרבה את עצמה – חצופה, מצחיקה, שופעת דמיון-פרוע ורעיונות מגניבים, לפעמים קצת מעצבנת מבוגרים, אבל מה שבטוח – אתם תתאהבו בה.

 

בספר, ונדי מחליטה שהיא רוצה להיות וטרינרית ומחליטה לגדל חיות מחמד כדי להתאמן. ואם אמא לא מרשה לה כלב, לא נורא. יש לה עוד הרבה רעיונות – גם כאלה ממש מוזרים ובלתי נשכחים, גם כאלה שממש קשה להוציא מהראש…

 

הסדרה כבשה את לבם של המוני ילדים והורים ברחבי העולם, ולא בכדי; את הסיפור, שהוא כמעט סיפורה האישי, כתבה ונדי מדור והוא מלווה באיוריה המקסימים והמשעשעים של בתה מינה מיי, שהיתה באותה העת בת 12. קל לזהות את החיבור הרגשי בין המאיירת הצעירה לדמותה של ונדי בירד.

 

הספרים רואים אור בעברית, בתרגומו המבריק, המדויק והקריא של ניר רצ'קובסקי, מטובי המתרגמים הפועלים היום בארץ. וכשתציצו בספר, במבט ראשון, תוכלו לזהות עוד משהו בלתי רגיל: העיצוב הטיפוגרפי. הפונטים (האותיות) של הכותרות הפרועות המלוות את הסיפור לאורכו, עוצבו במיוחד לסדרה זו, על ידי מיכל סהר, הבולטת שבמעצבי הפונטים הפעילים בישראל. כך נולד פונט חדש, במשקלים שונים, ושמו (באמת!) "פונט ונדי".