ג'יין גודול

איסבל סנצ'ס ורגארה

  • תרגום: אבירמה גולן
  • איור: ביאטריצ'ה צ'רוקי
תיאור

קטנות גדולות היא סדרה ייחודית של ביוגרפיות מאוירות על ילדותן ובגרותן של נשים מעוררות השראה, ממעצבות ואמניות, פעילות פוליטיות ועד מדעניות. כולן הגיעו להישגים אדירים, אך החלו את חייהן כילדות עם חלום.  

 

בספר זה מובא סיפורה של ג'יין גוּדוֹל, אנתרופולוגית וחוקרת בעלי חיים בריטית, המפורסמת בעיקר במחקריה על שימפנזים, שאיתם ממש התגוררה יחדיו תקופות ארוכות בפארק הלאומי גומבה בטנזניה. גודול התעניינה בבעלי חיים מאז נעוריה, ופעלה בנחישות להציל את השימפנזים ואת סביבתם הטבעית מסכנת הכחדה. היא נלחמה בגדיעת עצים ביערות, ויזמה שיטה המחייבת את תושבי טנזניה לעסוק ביזמות שהיא בת-קיימא, כגידול קפה. בהדרגה החלו התושבים לעסוק בחקלאות אורגנית, ונמנעו מגדיעת עצים. היער החל להתפשט ולהתחבר שוב עם יערות אחרים, ובכך אִפשר לשימפנזים להתרבות עם חברותיהם מאזורי יער שונים.
גודול התמסרה לפעילות למען צמחונות וטבעונות, ונלחמת עד היום נגד מחקר רפואי בקופים ונגד ציד שאינו למטרת קיום.  

 

הספר מיועד לגילאי 8-4, מתאים גם לראשית קריאה.

 

מתוך הספר

כך נכתב בדף הפייסבוק של ההוצאה: 

"אספנו וליקטנו בשבילכם סודות, נוסחאות, פתקים וציורים של ילדות מוכשרות. ילדות שופעות תאווה ונחישות להצליח. לחולל שינוי. דיוקנאות של ילדות שהיו לנשים אמיצות. נשים פיקחות שהצליחו להטביע את חותמן הייחודי וחרטו את שמן בדפי ההיסטוריה אף שחוו התחלות קשות ומכשילות.

כולן התחילו את חייהן כילדות עם חלום."