בית הספר לטוב ולרע 3 הבאושר לעד האחרון

סומן צ'יינני

שם מקור: The School for Good and Evil: The Last Ever After

  • תרגום: רחל אהרוני
  • עריכה: מיכל בלום
  • איור: יקופו ברונו
תיאור

האם סיפור אגדה יכול לכתוב את עצמו מחדש? אגתה וטדרוס מתחבאים בבית אמהּ של אגתה שבבית הקברות, ומנסים להתרגל לשגרת החיים יחד, אך במהרה הם נאלצים לנוס על חייהם מאימת משמר הכפר שמבקש להעלות אותם על המוקד. בינתיים, בבית הספר לרע החדש, סופי נענית לחיזוריו של מנהל בית הספר הצעיר, ומנסה להתרגל לחייה כמלכת רע.

 

אגתה וטדרוס חוזרים ליערות האינסופיים ומקבלים על עצמם לשכנע את סופי לשוב לצדו של טוב ולהציל אותה מידי מנהל בית הספר המרושע. הם נעזרים בליגת השלושה־עשר המִסתורית, שחבריה הם גיבורי האגדות הקלסיות שהזדקנו. אבל סופי כלל אינה בטוחה שהיא רוצה להינצל, אם משמעות הדבר היא שלא תוכל להיות עם אהובה האמיתי ולחוות את הבאושר לעד שלה. כל זה מוביל למלחמה ניצחת בין הכוחות שמאמינים בשמירה על איזון בין טוב לרע ובין הכוחות המאמינים ברוע מוחלט, מלחמה שתסתיים בגילוי מדהים.

 

הספר השלישי בטרילוגיה של סומן צ'יינני (ויש המשך גם אחרי הטרילוגיה) סוחף למסע פנטסטי בעולם חדש ומסחרר, שהדרך היחידה לצאת ממנו היא לעבור דרך אגדה. סיפור מפתיע בשלל תהפוכות עלילתיות, רומנטי ומלא הומור, עשיר בדמויות ססגוניות ומסקרנות ששובות את לב הקורא מן השורה הראשונה. הספר משובץ באיוריו של המאייר האיטלקי רב המוניטין יַקוֹפּוֹ בְּרוּנוֹ.

מתוך הספר
זה טבעי לפקפק באהוב לִבך כשאת לא יודעת אם הוא צעיר או זקן.
אין ספק שהוא נראה צעיר, חשבה סופי כשהעיפה מבט בנער העומד ללא חולצה, טובל כולו באור העמום של השמש, ומשקיף החוצה מחלון המגדל. סופי בחנה את עורו החלק הלבן ואת מכנסי הברך ההדוקים השחורים שלו, את שיער הקוצים השופע שלו, הלבן כולו כשלג, את זרועותיו שגידיהן מתוחים, את עיני הקרח הכחולות שלו... הוא לא נראה מבוגר מבן שש־עשרה, אפילו לא ביום אחד.
ובכל זאת, בתוך הנער הזר היפה הזה הסתתרה נשמה זקנה יותר משל בן שש־עשרה - הרבה, הרבה יותר זקנה משל בן שש־עשרה. לכן בשלושת השבועות האחרונים סירבה לקבל מידיו את הטבעת. איך היא יכולה לקשור את גורלה לנער שבתוך נפשו שוכן מנהל בית הספר?
ואף על פי כן, ככל שסופי הביטה בו, היא לא יכלה לראות בו את מנהל בית הספר. כל מה שסופי ראתה היה צעיר רענן, בעל יופי שמימי, המבקש את ידה. נער שעצמות לחייו גבוהות ושפתיו מלאות - יפה יותר מנסיך, חזק יותר מנסיך, הרבה יותר מהנסיך אתם־יודעים־מי. והנער הזה הוא שלה.
פניה של סופי התלהטו כשהיא נזכרה שהיא בודדה לגמרי בעולם הזה. כולם זנחו אותה. כל מאמץ נואש מצִדה להיות טובה נענש בבגידה. היא נותרה ללא משפחה, ללא חברים, ללא עתיד. ועכשיו, הנער המדהים העומד לפניה הוא תקוותה האחרונה לאהבה. בהלה בערה בשריריה וייבשה את גרונה. אין לה כבר ברירה. סופי בלעה רוק ופסעה לאיטה לעברו.