אתם, ילדכם ובית הספר

קן רובינסון

שם מקור: You, Your Child and School

תיאור

לא פשוט בימינו, מבלבל ולפעמים ממש מפחיד, להכניס ילדות וילדים למערכת החינוך. מי שנחלץ לסייע בהתמודדות עם החרדה ולבחור בחירות חינוכיות נכונות הוא קן רובינסון - ממנהיגי הרפורמה בחינוך בעולם, מחבר לצאת מהקווים - סודות החשיבה היצירתית וסוג של כוכב-על, לפחות על פי מספר הצפיות בהרצאותיו ב-TED.

 

בספרו החדש, אתם, ילדכם ובית הספר, הוא עוזר לנסח את השאלות שעליכן לשאול את עצמכן לקראת המעבר לבית הספר ונותן עצות מעשיות איך לתמוך בילדים בתוך מערכת החינוך הרשמית או מחוצה לה, אם תבחרו בחינוך ביתי או חופשי.

מתוך הספר

אם אתם הורים לילדים בגיל בית הספר, הספר הזה נועד לכם. מטרתי היא לעזור לכם להעניק לילדיכם את החינוך הדרוש להם כדי לחיות חיים יצרניים ולהגשים את מאווייהם. עבדתי בתחום החינוך מיום שבגרתי, ועם השנים היו לי שיחות רבות מספור עם הורים על הנושא הזה. גם אני הורה, ואני יודע מניסיוני שלי שההורות אינה הנאה בלבד אלא גם אתגר, והיא נעשית מורכבת יותר כשהילדים מגיעים לגיל בית הספר. עד עכשיו הייתם אחראים בעיקר על התפתחותם ורווחתם, ומעכשיו ואילך אתם מפקידים נתח גדול משעות העירות שלהם בידי אחרים, ומקנים להם כוח עצום להשפיע על חיי ילדיכם בשנותיהם המעצבות ביותר.