בגוף ראשון, בסימן שאלה עם ארנה קזין

 • שני 16.03.20
  19:30-22:00

   
   
  כותבות וכותבים, סופרות וסופרים, מתחילים וממשיכות, בין שפרסמתן כבר חמישה ספרים ובין שלא כתבתם בפומבי יותר מהודעת ווטסאפ אחת, זו הודעה בשבילכן ובשבילכם:

   

  אנו שמחות לבשר על פתיחת מחזור נוסף של "בגוף ראשון, בסימן שאלה" - סדנה בכתיבת מסה אישית בהנחיית ארנה קזין. עשרה שבועות של כתיבה, החל ב-16 במרץ 2020.

   

  "זהו אתגר כפול: להבין לא רק מדוע המספר מספר, אלא גם מי הוא זה שמספר", כתבה המסאית האמריקאית ויויאן גורניק. והיא מדגישה: האתגר הזה עומד לא רק לפני מחברים של ספרות בדיונית, רומנים וסיפורים, אלא גם, וביתר שאת, לפנינו: מחברים של מסות אישיות וממוארים, של הסיפור האישי שלנו, שעליו אנחנו חתומים בגוף ראשון.

   

  בסדנה בת עשרה מפגשים, בני שעתיים וחצי כל אחד, ננסה לברר מה אנחנו מספרים, מדוע אנחנו מספרים, מי הם האנחנו שמספרים - וגם איך להפוך את הסיפור שלנו ליצירת אמנות ספרותית.

   

  הסדנה היא הזמנה להיכנס לעולמה המרתק והמרגש של המסה האישית - פרוזה תיעודית, שמחזיקה יחדיו את האישי ואת הפוליטי, ונעה באלגנטיות בין הסיפור לבין החיבור.

  המסה האישית היא מהסוגות המאתגרות והחיוניות בספרות העולם.

   

  המשתתפים בסדנה מוזמנים לכתוב סיפורים מחייהם שלהם: להתבונן, לשאול שאלות, לחקור; לתאר וגם לבאר. הכתיבה מאתגרת אותנו להתעכב על אירוע שהיה או סוגיה שמטרידה או פרק זמן שעבר, או על מערכת יחסים או בניסיון לשרטט דיוקן של דמות בחיינו או לנסות לרדת לחקרו של עניין מסוים בעבודה. מהחומרים האלה ניצור ספרוּת.

   

  לטובת הכתיבה נשאב השראה ממסות אישיות מופתיות ובהן אלה של וירג'יניה וולף (על הריגת מלאך), ג'ורג' אורוול (על הריגת פיל), ג'ונתן פרנזן (על מחלת האלצהיימר של אביו) ואדריאן ריץ' (על הזהות היהודית של אביה); וגם מסות של שולמית הראבן (על פגישה עם "מחבל"), רונית מטלון (על בית החלומות), יעל נאמן (על דור שני למבקשים למות), יונית נעמן (על דור שני למחזיקות בסמרטוט), ויערה שחורי (ששרדה את שנות העשרים שלה), אם להזכיר אחדים.

   

  בצורת יומן אישי, ממואר קצר או חיבור – מוזמנת כל כותבת לספר את הסיפור שלה, מוזמן כל כותב לספר את הסיפור שלו - לכתוב את הדברים כהווייתם, ולעמוד אגב כך באתגרי הכתיבה הספרותית במיטבה: הפירוט, הבהירות, הדיוק והכנות.

   

  הסדנה מתקיימת באכסניה לכתיבה המרווחת של המגדלור, במעונה החדש של החנות: מקווה ישראל 18. 

  ימי שני, 19:30 עד 22:00, החל ב-16 במרץ.

  2,200 שקלים לעשרה מפגשים שבועיים.

   

  מי המנחה? ארנה קזין, סופרת ומסאית, שמנחה אצלנו כבר יותר משמונה שנים מאות כותבות וכותבים בקבוצות וגם פנים אל פנים. ספרה "לטפס על ההר, או: איך לכתוב" (אחוזת בית) ראה אור בשנת 2015 והיה לרב מכר.

   

  לפרטים נוספים והרשמה בחנות המגדלור:

  03-6868225info@hamigdalor.co.il

   

  נוהל ביטול הרשמה:
  עד שבועיים לפני תחילת הסדנה - ללא דמי ביטול

  במהלך שבועיים לפני תחילת הקורס - דמי ביטול: 10% משכר הלימוד.

  בהודעה על ביטול אחרי מפגש אחד (באותו השבוע) – דמי ביטול: 20% מעלות הסדנה.

  אחרי שני מפגשים - אין החזר כספי ולא ניתן לבטל את ההרשמה.

   

ספרים הקשורים ל בגוף ראשון, בסימן שאלה עם ארנה קזין

אירועים עתידיים

אירועי עבר