בגוף ראשון, בסימן שאלה – סדנה בכתיבת מסה אישית

 • שני 29.04.19
  19:30-22:00

   

  "האם באמת קשה כל כך להבחין בין מעשה טוב למעשה רע? אני חושבת שבדרך כלל אנחנו יודעים מיד, או רגע אחרי, כשאנחנו נרעדים בשטף של חרטה. וכשאנחנו באמת מתלבטים – או לפחות כך הדבר במקרה שלי – זה אף פעם לא בעניין בעל חשיבות, אלא בקשר לדברים הטריוויאלים, המבלבלים, כמו אם כדאי לאכול דג או בשר בארוחת הערב, או אם לקחת את האוטובוס או את התחתית כדי להגיע ליעד מסוים, או אם ללבוש את החולצה בצבע בז' או את זו הירוקה. ההחלטות 'הגדולות' – אלה שאפשר להביט לאחור ולהכתירן בתואר 'נקודת מפנה בחיי' – התקבלו בלי ידיעתי (...) וזה בולט בעיקר כשההחלטה מקבלת גוון פוליטי או היסטורי. בשבילי, מגעו של ההיסטורי הוא הנונשלנטיות שבה ההיסטורי מרים את את האדם ומניח אותו בזרם כלשהו, כמו בית שנקטף על ידי טורנדו". 

  "הוידוי שלי", מסה אישית מאת מארי מקארתי (1912-1989)

   

  שמחות לבשר על פתיחת מחזור חדש של הסדנה בגוף ראשון, בסימן שאלה,  סדנה בכתיבת מסה אישית, בהנחיית ארנה קזין.

  הסדנה היא הזמנה להיכנס לעולמה המרתק והמרגש של המסה האישית - פרוזה תיעודית, שמחזיקה יחדיו את האישי ואת הפוליטי, ונעה באלגנטיות בין הסיפור לבין החיבור.

  המסה האישית היא מהסוגות המאתגרות והחיוניות בספרות העולם.

   

  המשתתפים בסדנה מוזמנים לכתוב סיפורים מחייהם שלהם: להתבונן, לשאול שאלות, לחקור; לתאר וגם לבאר. הכתיבה מאתגרת אותנו להתעכב על אירוע שהיה או סוגיה שמטרידה או פרק זמן שעבר, או על מערכת יחסים או בניסיון לשרטט דיוקן של דמות או לנסות לרדת לחקרו של עניין מסוים בעבודה. מהחומרים האלה נחבר יצירה ספרותית.

  לטובת הכתיבה נשאב השראה ממסות אישיות מופתיות ובהן אלה של וירג'יניה וולף (על הריגת מלאך), ג'ורג' אורוול (על הריגת פיל), ג'ונתן פרנזן (על מחלת האלצהיימר של אביו) ואדריאן ריץ' (על הזהות היהודית של אביה); וגם מסות של שולמית הראבן (על פגישה עם "מחבל"), רונית מטלון (על בית החלומות), יעל נאמן (על דור שני למבקשים למות) ויונית נעמן (על דור שני למחזיקות בסמרטוט), אם להזכיר אחדים.

   

  בצורת יומן אישי, ממואר קצר או חיבור – מוזמנת כל כותבת לספר את הסיפור שלה, מוזמן כל כותב לספר את הסיפור שלו - לכתוב את הדברים כהווייתם, ולעמוד אגב כך באתגרי הכתיבה במיטבה: הפירוט, הדיוק והכנות.

   

  הסדנה בת עשרה מפגשים בני שעתיים וחצי, בימי שני בערב,

  בין השעות 19:30 ל-22:00.

  מפגש ראשון ביום שני, ה-29 באפריל.

   

  מחיר לעשרה מפגשים בני שעתיים וחצי: 1,990 ש"ח כולל מע"מ.

  מהרו נא להירשם, הקבוצה קטנה ואינטימית.

   

  לפרטים נוספים והרשמה בחנות המגדלור:

  03-6868225info@hamigdalor.co.il

   

  נוהל ביטול הרשמה:
  עד שבועיים לפני תחילת הסדנה- ללא דמי ביטול

  במהלך שבועיים לפני תחילת הקורס- 10% משכר הלימוד.

  בהודעה על ביטול אחרי מפגש אחד (באותו השבוע) – 20% מעלות הסדנה.

  אחרי שני מפגשים- אין החזר כספי ולא ניתן לבטל את ההרשמה

 • מיקום:
  האכסניה של המגדלור

ספרים הקשורים ל בגוף ראשון, בסימן שאלה – סדנה בכתיבת מסה אישית

אירועים עתידיים

אירועי עבר