מרים, ספרי לי את

אורנה פילץ

תיאור

הספר "מרים, ספרי לי את", ספר הילדים השלישי של הרבה הרפורמית אורנה פילץ, מגולל את סיפורה של מרים, אחות משה, כילדה ואת חלקה בהצלתו של משה התינוק מן היאור בידי בת פרעה – תפנית הגורל הראשונה בהפיכתו למושיע. זהו סיפור של יציאה לעצמאות ולהתבגרות, וחושף את סיפור העבדות במצרים מנקודת מבטה הייחודית. 

 

את הספר איירה מורן יוגב, אשר בחרה לא רק ברגעים האפיים של הסיפור, אלא גם בסצינות יומיומיות של אכילה ושתייה, משחק ומנוחה, אשר מקנים לספר את העומק והנופך העלילתי של נקודת המבט הילדית. 

 

הסופרת אורנה פילץ היא בוגרת סדנת הכתיבה "מבוגרים כותבים לילדים" שנערכה בגלריה של חנות המגדלור בהנחיית סופרת הילדים תמי שם-טוב.  

 

 

מתוך הספר

"התקרבתי לבית של רחלי וראיתי אותה פתאום רצה ממש מהר לעברי. היא בכתה וצעקה, "מרים, בואי כבר, בואי אתי," ותפסה לי את היד, "לוקחים את אבא שלי! לוקחים את אבא שלי!" "מי לוקח? לאן?" שאלתי בלי נשימה, ורחלי המשיכה לרוץ וענתה, המצרים, כלומר השוטרים, לא חשוב, בואי, בואי כבר, אין זמן." המשכנו לרוץ בכל המהירות, ובכל זאת לא הספקנו להגיע בזמן. ביום שפלוגות המלך לקחו את אבא של החברה שלה, הבינה מרים שחייה וחיי משפחתה עומדים להשתנות מהקצה אל הקצה, אבל היא לא תארה לעצמה שיום אחד אמא שלה תעזוב אותה לבדה, על שפת היאור, ותטיל עליה משימה בלתי אפשרית - לשמור על אחיה הקטן בכל מחיר."