החנות פתוחה בחול המועד כרגיל: ראשון-חמישי 19:00-10:00, שישי וערב חג 16:00-10:00  

שרון קנטור

איזה ספר שכבר נכתב היית רוצה לכתוב בעצמך?

את כל הספרים פרט לאלה שכן כתבתי, כמובן, ובייחוד את משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם של דיוויד פוסטר וואלאס. לא כי הוא הטוב בספרים כולם, אלא כי הוא באמת משרה תחושה - לא רק אצלי, וכוזבת, ודאי - של ספר ש"כמעט יכולתי אני לכתוב".

איזה ספר היית ממליצה לשר החינוך לקרוא?

הלשון האבודה של העגורנים של דיוויד לוויט, שיפתח לו צוהר חיוני ופואטי לחיי קהילת הלהט"ב.

איזה ספר קנית ואף פעם לא תקראי?

קניתי ספר שנועד לסייע לאחת מבנותיי לעבור משבר שחזיתי שיקרה. התוכניות שונו, המשבר לא בא והספר נותר בירכתי הארון באריזתו החומה, כמו מזכרת ממשהו שלא עשיתי.

איזה ספר תיקחי איתך לחופשה בסיני/הודו/ניו יורק/ברלין/לונדון/מקום אחר?

חופשה היא הזמן בו אני הכי פחות רוצה לקרוא, מעדיפה יותר להתבונן ויותר לכתוב. לעתים נוהגת לענות עצמי בחופשות עם איזה כתב אישום נגד קולוניאליזם. לא חסרים.

ספר ילדים או נוער שאהוב עליך במיוחד?

ילדים קטנים: לילה טוב ירח - פיוט קטן, מזוקק, מצחיק. הייקו מערבי.
ילדים בינוניים: האריה של אלן של קרוקט ג'ונסון (אהרן והעפרון הסגול) - סיפורים מצחיקים מאוד על מערכת יחסים בין ילדה לבין בובת האריה הצינית שלה (על מערכת יחסים נוספת בין ילדה לאריה - מיד).
לילדים גדולים: כל סדרת נרניה ובייחוד המסע בדורך השחר, שזה מסע שאני עדין מתכננת לצאת אליו.

איזה ספר גרם לך לבכות / לצחוק?

הפעם הראשונה בה הבנתי, כילדה, את הכוח הרגשי של הספרות היה כשמיררתי בבכי בסוף של מר אל, כאן אנה. הכי הרבה פעמים שצחקתי בקול בקריאה היה בהזדמנות אחרונה לראות של דאגלס אדאמס.

איזה ספר אף פעם לא הצלחת לסיים?

רציונליזם ואמפריציזם של אלעזר וינריב בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה. מקפידה להציבו על המדף המרכזי בסלון כהוכחה לכישלון האקדמי הנצחי שלי.

עם איזו דמות ספרותית היית רוצה לעשות אהבה?

אני מזהה כאן הזדמנות, תחת כנפי הבדיון, לסטייה איומה, אז אומר אסלן. ראשית, מעולם לא עשיתי אהבה עם אריה, ובטח לא אריה מעודן כל כך: הוא מתואר כמופת של עוצמה וחמלה, שהן שילוב מצוין למעשה האהבה. שנית, אסלן הוא ייצוג חייתי של ישו ומי, בנות, לא רוצה את ישו? שלישית, הוא דמות בספר ילדים! שרון, מה קרה לך?!?

מהו הספר עם הכריכה הכי יפה בעיניך?

ספר הטאו בהוצאת אבן חושן. ככל חילונית יש לי מחסור חמור בתשמישי קדושה וספרי קודש כך שכל מופע דומה להם מענג אותי.

איך יקראו לספר שעדיין לא כתבת?

The Worker. הוא ייכתב באנגלית ויעסוק במשרת-מין.

איזה ספר היית רוצה לקבל במתנה?

את הספר מהשאלה הקודמת, כשהוא כתוב, כרוך ומודפס.

איפה את הכי אוהבת לקרוא? ומה את קוראת בשירותים?

הכי אוהבת לקרוא במיטה וברכבת. השאלה השנייה מקומה לא יכירנה בשאלון בענייני ספר. אנחנו אנשים מעודנים! (התשובה היא, כמובן, פייסבוק).

---------------

שרון קנטור היא מוזיקאית, סופרת, עיתונאית ומבקרת ספרים

23-10-2019
שאלון
הנפשות הפועלות

הנפשות הפועלות

שרון קנטור

שרון קנטור

שרון קנטור (נולדה ב-1972) היא סופרת, מוזיקאית, עיתונאית, במאית, מבקרת ספרים, פעילת סביבה וקיימות ויוצרת ישראלית. כמה עובדו‮…
תפריט חשבון רשימת המשאלות 0 0 ₪
למעלה