רשימות מן העבר, סדנה בכתיבה ביוגרפית / ארנה קזין

 • שני 27.10.14
  19:30-22:00

  רשימות מן העבר היא סדנת כתיבה המתמקדת בסוגות הזיכרון: הממואר, הדיוקן והמסה הביוגרפית. ככותבי ממוארים וביוגרפיות אנחנו נוטלים לעצמנו את הזכות לספר את סיפורנו ואת סיפורם של הקרובים לנו כנגד כל המספרים האחרים - העיתונות, ספרי ההיסטוריה, מערכת החינוך, הפרסומות, השתיקה הגדולה. לספר את הסיפור שלנו - זו זכות ומעשה הומניסטיים לעילא ולעילא.

   את ההשראה לכתיבה נשאב מקריאה בסיפורים ביוגרפיים וממוארים מאת הרוקי מוראקמי, סימון דה בובואר, ז'אנט וינטרסטון, ג'ואן דידיון, פטי סמית, אזאר נפיסי, סמי ברדוגו, אדריאן ריץ', מיכל בן נפתלי, נורה אפרון, אליזבת בישופ, וירג'יניה וולף, ג'ורג' אורוול וטובים רבים אחרים.

  אבל העיקר בסדנה הוא הכתיבה עצמה. בתחילת הדרך אזמין אתכם לבחור דמות בחייכם – הורה, סבתא, חברה או כל אדם קרוב אחר – שאת דיוקנה ואת סיפורה תכתבו לאורך הסדנה. ולחילופין, תבחרו סיפור, פרק חיים מעברכם, או היבט בקיומכם – עניין יצירתי, או מקצועי, או אישי כלשהו – שאותו תחקרו ושלתוכו תצללו במשך הסדנה כולה.

  נבנה את הרקע, נקים את התפאורה, ונלמד לאסוף פרטים בתחקיר (בראיונות, בארכיונים, במסמכים וביומנים). נבנה את העלילה. נתאר מה קרה. אבל בעיקר נקדיש מאמץ מיוחד לנסיון להבין בדיוק מי היא הדמות הזאת, שלה קרו הדברים, ולתאר אותה, להפיח בה חיים – בהתנהגות שלה, במחשבות שלה, בשינויים שהיא עוברת ועברה.

  נתקרב ככל האפשר אל הדמות שלנו – בין שהיא אנחנו ובין שהיא אדם אחר, קרוב לנו – וגם נשקיף ממעוף הציפור על חייה ונספר את סיפורה.

   

  * לטובת הליווי הצמוד בכתיבה, הסדנה תתקיים בקבוצות קטנות יחסית.

  * לטובת זמן התחקיר והעבודה בבית, ניפגש פעם בשבועיים. כל מפגש בן  שעתיים וחצי. בין המפגשים המשתתפים מוזמנים לשלוח אלי את משימות הכתיבה ולקבל עליהן משוב בכתב.

  *המפגשים מתקיימים באכסניה, בחנות הספרים "המגדלור", ברחוב לבונטין 1 בתל אביב.

  *הסדנה תתקיים בימי שני, אחת לשבועיים, בשעות: 19:30 עד 22:00

  * תאריכי התחלת הסדנאות: אחת החל ב-27 באוקטובר והשניה החל ב- 17 בנובמבר.

  *הסדנה, בת 12 מפגשים, נמשכת כחצי שנה.

  *המחיר לסדנה בת 12 מפגשים ו-12 סבבים של התכתבות: 2,400 שקלים כולל מע"מ.

   

  הקבוצה קטנה ואינטימית. מהרו נא להירשם!

   לפרטים, שאלות והרשמה כתבו לנו:

   thewritingstation2013@gmail.com 

  info@hamigdalor.co.il 

   

ספרים הקשורים ל רשימות מן העבר, סדנה בכתיבה ביוגרפית / ארנה קזין

אירועים עתידיים

אירועי עבר