סדנה בכתיבה משפיעה: מהמניפסט דרך המאמר אל המסה

 • שישי 13.01.17
  09:00-11:30

   סדנה בכתיבה משפיעה: מהמניפסט דרך המאמר אל המסה 

   

  הסדנה היא הזמנה להתנסות בתהליך מרתק של התפתחות בכתיבה ובמחשבה – והיא טובה לפעילות ופעילים חברתיים, למורים ומדריכות, לכותבי בלוגים ובעלי טורים, לסטודנטים ערים, ולכל מי שמבקשים לנסח עמדות, לשנות דעות, להזיז את המחשבה.

   

   המשתתפים מוזמנים בתחילת הסדנה לנסח טענה או שאלה שמעסיקה אותם, שמרתקת אותם, שמדירה שינה מעיניהם. איך להתמודד עם אלימות מינית? איך למצוא קול מזרחי חדש, שהולם בדיוק את הסיפור שלי? למה אני לא מצליחה להשתכר מספיק כדי לחיות בלי דאגה? מה בין אופנה לבין עריצות הרזון? או בניסוח אחר: איך לחיות?

   

   אנחנו מתחילים לחשוב על הסוגיות האלה ולכתוב עליהן בצורת המניפסט, החד ממדית, שכולה הצהרה. ממשיכים בצורת המאמר, הדו ממדית, שעיקרה פולמוס. וממשיכים – במשך רוב המפגשים בסדנה – לכתוב על השאלה שנבחרה בתחילת הדרך והפעם בצורת המסה האישית, הרב ממדית; צורת החקירה.

   

  גוף שלישי כל-יודע הופך לגוף ראשון שכולו ספק. סימן הקריאה מתחלף בסימן השאלה. וכך מופחים חיים ברעיונות ובזכרונות, מופיעות תמונות חיוניות. והכותבים ממשיכים בדרך שכולה הפתעות, וגם מהמורות. זוויות חדשות נחשפות, ומתגלים אתגרים למחשבה, רגשות מורכבים, נקודות שקשה לגעת בהן אבל בכל זאת נוגעים. לאט לאט, מתגבשת מחשבה ביקורתית צלולה, ובאמצעות ההתנסות שהיא צורת המסה, עולה ובאה יצירה ספרותית עשירה, מעוררת, בעלת ערך.

   

  נוהל ביטול הרשמה:

  עד שבועיים לפני תחילת הסדנה- ללא דמי ביטול

  במהלך שבועיים לפני תחילת הקורס- 10% משכר הלימוד

  אחרי מפגש אחד: 50% משכר הלימוד

  אחרי שני מפגשים: אין החזר כספי ולא ניתן לבטל את ההרשמה

 • מיקום:
  האכסניה של המגדלור
 • מארגן:

  המגדלור

  ארנה קזין

 • משתתפים:

  ארנה קזין 

ספרים הקשורים ל סדנה בכתיבה משפיעה: מהמניפסט דרך המאמר אל המסה

אירועים עתידיים

אירועי עבר