לעשות מקום/ אוריאל קון - השקה חגיגית

 • חמישי 13.02.20
  20:00-22:00

   

  המגדלור והוצאת תשע נשמות שמחות להזמינכן ולהזמינכם להשקת ספר הביכורים של אוריאל קון - לעשות מקום.

   

  בהשתתפות:

  נוית בראל

  שירה חפר

  זאב דרוקמן

  אוריאל קון

   

  על הספר:

  לעשות מקום, יצירתו הראשונה בפרוזה של מו"ל תשע נשמות והארכיטקט אוריאל קון, כוללת 15 טקסטים ורישומים, שנכתבו ונרשמו בעשר מדינות שונות בשנה אחת בחייו, לאחר פרידה.
   
  בשפה בהירה ובכנות מוחלטת חולק איתנו המספר את מפת הדרכים של חייו ברגע שלא נותרת ברירה אלא לנוע. הוא חוקר את רגעי היומיום הפשוטים. האנשים, החפצים, הדרכים, הופכים תוך כדי קריאה לחלל שממנו בוקעת ספרות.
   
  מגב כריכת הספר:
  באמצע חייו גבר נפרד מאהובתו. הכאב בלתי נסבל, והוא בורח. נוסע, טס, משוטט. הוא נע ומתבונן בערים שונות בארצות שונות. הוא נודד בין האיים היווניים, מקסיקו, איטליה, ישראל, ארגנטינה, ארמניה. יש לו רצון מעורפל אחד: לעשות סדר בפאזל הכאוטי של הקיום ולאחות את השברים שנותרו אחרי סופה של האהבה. הכתיבה היא זיקוק של רצונו להיוולד מחדש. אולי זה בלתי אפשרי.
  הוא כותב מתוך מה שיש לו. בקבוקי יין, צלילי מוזיקה, ספרים, גופים, שיחות ומחשבות. מישהו מקשיב לו ומישהי נוגעת בו. 
  המסע הפרטי מכיל שכבת התבוננות נוספת: תרגילים העוסקים בתפיסת המרחב, ומציגים דרכים לחוות מקום על כל מרכיביו. שטח הפקר, מפת ילדות, חלל מדומיין, אזור שיכוני, חוף בתולי, זירת משבר, אווירה אורבנית - כל אחד מאלה צופן סוד קטן על היחס שבין האדם והסביבה העוטפת אותו.
   

  ***במהלך הערב יוגרל ציור מקור מתוך הספר***

   

  משהו לשתות, מינגלינג, המון ספרים וחברה טובה לפני, אחרי ותוך כדי האירוע.

  הכניסה חופשית ומומלצת בחום.

   

  המגדלור נמצא ברחוב מקווה ישראל 18 בתל אביב, ניצב לרחוב אלנבי ומקביל לרחוב לבונטין. ברחובות הסובבים יש בדרך כלל חנייה בשעות הערב בכחול-לבן (שימו לב לצד בו חונים/ות). באזור - שלושה חניונים: חניון תת קרקעי צמוד לגינת השרון (מול מועדון לבונטין 7), ושני חניונים נוספים במעלה רחוב לבונטין (בין רחוב ברזילי למקווה ישראל). 

   

 • מיקום:
  המגדלור

ספרים הקשורים ל לעשות מקום/ אוריאל קון - השקה חגיגית

אירועים עתידיים

אירועי עבר