האיש שקרא להייקוּ בשמו - השקת הספר "שני סתווים"

 • חמישי 28.03.19
  20:00-22:00

   

  המגדלור והוצאת הספרים ירח חסר שמחות להזמינכן ולהזמינכם לאירוע השקת הספר שני סתווים, תרגום ראשון לעברית מיצירתו של מסאוֹקה שיקי.

  בערב זה נקיים שיחה ומפגש על שירה והתבוננות, ועל דמותו המרתקת של שיקי, אחד מעמודי התווך של השירה היפנית המודרנית, שכתב אלפי שירים בחייו הקצרים.

   

  בהשתתפות:

  איתן בולוקן (מתרגם הספר)

  דרור בורשטיין

  אלכס בן-ארי

   

  על הספר:

  חגיגה פואטית ואסתטית לחובבי שירה בכלל והייקו בפרט:

  שני סתווים, מבחר שירי הייקו של מסאוקה שיקי, בהוצאת

  ספרי ירח חסר

   

  תרגום ראשון לעברית של כתבי מסאוקה שיקי (1902-1867), מהיוצרים הפוריים בתולדות יפן המודרנית, הנחשב לאחד מארבעת עמודי התווך של ההייקו היפני בכל הזמנים. בספר מאות שירי הייקו בתרגומו של איתן בולוקן, המודפסים לצד המקור היפני, רישומי קליגרפיה וכן אחרית דבר מאת המתרגם, שממלאכתו נהנינו כבר בהבוקר בא תמיד, בתוך השלג הדק,בידים ריקות שבתי הביתה וליל טל.

   

  הוצאת ספרי ירח חסר הוקמה בשנת 2016 על ידי איתן בולוקן,דרור בורשטייןיעקב רזיובל אידו טלליאת קפלן ואלכס בן ארי, והיא המשך לפעילותו של אתר ההייקו בעריכתם.

   

  משהו לשתות, מינגלינג, המון ספרים וחברה טובה לפני, אחרי ותוך כדי האירוע. 

  הכניסה חופשית ומומלצת בחום. 

   

  המגדלור נמצא ברחוב לבונטין 1 בתל אביב, פינת אלנבי. ברחוב יש בדרך כלל חנייה בשעות הערב בכחול-לבן (שימו לב לצד בו אתן חונות. למי שאינם תושבי האזור חנייה מותרת רק בצד שמול החנות). באזור - שלושה חניונים: חניון תת קרקעי צמוד לגינת השרון (מול מועדון לבונטין 7), ושני חניונים נוספים במעלה רחוב לבונטין (בין רחוב ברזילי למקווה ישראל)

   

   

   

   

   

 • מיקום:
  המגדלור

ספרים הקשורים ל האיש שקרא להייקוּ בשמו - השקת הספר "שני סתווים"

אירועים עתידיים

אירועי עבר