שלושה בסירה אחת

ג'רום ק. ג'רום

שם מקור: (Three Men in a Boat (to Say Nothing of the Dog

  • תרגום: יונתן יבין, רוית בן שלום-יבין
  • איור: בתיה קולטון
תיאור

שלושה בסירה אחת שכתב ג'רום ק. ג'רום הוא אחד הספרים המצחיקים ביותר שנכתבו אי פעם. מאז שיצא לאור בשנת 1889, הוא הפך שם נרדף להומור הבריטי השנון והעוקצני.

 

שלושה חברים, ג'רום, האריס וג'ורג', יושבים בחדרו של ג'רום בלונדון, מעשנים מקטרות ומתלוננים על מצבם הרפואי. לאחר דיון ממושך הם מחליטים שהדבר שישפר את מצב רוחם הוא חופשת שיט נעימה ורגועה על נהר התמזה. למרות התנגדותו של הכלב, השלושה יוצאים לדרך. הם אולי שלומיאלים ושייטים איומים, אך הם לא ייתנו לזוטות כאלה לעצור אותם בחיפוש אחר אוכל טוב, שינה ערבה ונוף מרהיב ובמהרה לרצף של אירועים מצחיקים, כישלונות מביכים ורגעים בלתי נשכחים.

 

הספר רואה אור בתרגום חדש ועדכני של יונתן יבין ורוית בן שלום-יבין בסדרת הרפתקה של הוצאת אוקיינוס, שפנתה לסופרים ישראלים וביקשה מהם לבחור ולתרגם מחדש ספר שאהבו כילדים.

מתוך הספר

היינו ארבעה: ג'ורג', ויליאם סֶמיוּאֶל האריס, אני ומוֹנְטמוֹרֶנְסי. ישבנו בחדר שלי, עישַנו ודיברנו על כמה שמצבנו רע. אני מתכוון לרע מהבחינה הרפואית, כמובן.

כולנו הרגשנו שפופים, ועקב כך נעשינו די מתוחים. האריס אמר שמדי פעם משתלטים עליו התקפי סחרחורת עזים כל כך עד שהוא בקושי יודע מה הוא עושה, ואז אמר ג'ורג' שגם הוא סובל לעתים מהתקפי סחרחורת, ושגם הוא בקושי יודע מה הוא עושה. אשר לי, אצלי הכבד הוא שהפסיק לעבוד. ידעתי שהכבד שלי הפסיק לעבוד כי בדיוק קראתי מודעה בדבר רישום פטנט לתרופת כבד, שבה פורטו התסמינים השונים שלפיהם יכול אדם לדעת אם הכבד שלו הפסיק לעבוד. סבלתי מכל אחד ואחד מהם.