רוני ותום החקירה השנייה

גיורא חמיצר

  • עריכה: תרצה פלור
תיאור

בהתחלה הם לא סבלו אחד את השני, אבל אחרי שהצליחו לפתור מקרה מסובך שאפילו המשטרה לא הצליחה לפענח, הפכו רוני ותום לחברים טובים. הם פתחו משרד חקירות אמיתי ומדי יום שני בשעה ארבע מגיעים אליהם ילדי השכונה כדי לבקש את עזרתם בפיצוח תעלומות. עד שיום אחד מופיעה לקוחה מסוג אחר לגמרי עם הצעה שאי אפשר לסרב לה.

 
רוני ותום יוצאים למשימה שנראית פשוטה, אבל עד מהרה הם מגלים שהם לא לבד. מישהו עוקב אחריהם, והוא יעשה הכל כדי שהם לא יצליחו. הדרך אל האמת נעשית מסוכנת מרגע לרגע, והיא עוברת בסמטה מסתורית, בארמון נטוש, בבית חולים ובמקום נוסף שאי אפשר לספר עליו.
 

רוני ותום - החקירה השנייה הוא השני בסדרת ספרים מאת יוצר הטלוויזיה גיורא חמיצר. בדומה לסדרות הלהיט שיצר, מצליח חמיצר גם כאן לברוא עולם מרתק, דמויות בלתי נשכחות ועלילה שמתקדמת בקצב מסחרר מהשנייה הראשונה.

 

עוד בסדרת רוני ותום במגדלור

מתוך הספר

רוני ותום הגיעו מתנשפים לבית הקפה הקטן והפינתי בלב השכונה התל אביבית שבו אני אוהב לשבת ולכתוב. המתנתי להם שם בסקרנות, אחרי יותר מחודש שלא פגשתי אותם.

"יש לנו סיפור מטורף בשבילך!" נכתב בהודעה ששלחו לי כמה שעות קודם.
"יותר מטורף מההרפתקה הקודמת?" כתבתי להם מיד, והם ענו: "לגמרי!"
שני הבלשים הצעירים התיישבו מולי. הזמנתי עבורם שתי כוסות מיץ תפוזים סחוט ושני כדורי שוקולד. הוצאתי את הפנקס הצהוב שלי ואמרתי: "דברו, אני מקשיב!"
במשך שעה ארוכה הם דיברו בהתלהבות, כשאני בקושי מצליח לכתוב מהר מספיק כדי לא לפספס שום פרט בסיפור הלא ייאמן שבקע מפיהם.
בסיום הפגישה הודיתי להם והבטחתי גם הפעם לספר את הסיפור בדיוק כמו שהם סיפרו לי אותו, והנה הוא לפניכם.