קסם לא נורמלי 2 בעד או נגד

שרה מלינובסקי , לורן מירקל, אמילי ג'נקינס

שם מקור: Sticks and Stones - Upside-Down Magic 2

תיאור

הספר השני מחמישה (והיד עוד נטויה) ספרים בסדרה המצליחה Upside-Down Magic שכתבו הסופרות האמריקאיות שרה מלינובסקילורן מירקל ואמילי ג'נקינס. 

 

נוֹרי היא מִתהַפּכָנית. היא יכולה להפוך לחיה. החל מגיל 10, כל ילדה וילד מוצאים את הקסם המיוחד להם: מְעוֹפֵפָנוּת (היכולת לעוף), מַבְעירָנוּת (היכולת להבעיר אש בתנועת אצבע), מְאַלפָנוּת (היכולת לתקשר עם בעלי חיים), מַעֲלימָנוּת (היכולת להפוך רואה ואינו נראה ולהעלים דברים אחרים) ומִתהַפּכָנוּת.


הבעיה היא שנורי לא מצליחה לבצע את הקסמים שלה כמו שצריך. היא הופכת לדרָקוֹנתול, שזה שילוב של חתול ודרקון (מסוכן!) או לעֵזתוּל (חתול ועז, זה ברור, לא?). לכן היא מצטרפת לכיתת קל"ן - קסם לא נורמלי - עם עוד ילדים שמתקשים בביצוע קסמים. אבל תלמידים אחרים בבית הספר, ובראשם לֵייסי המתנשאת, מגלים חשדנות כלפי נורי וחבריה ואפילו חושבים שצריך לסלק אותם מבית הספר.

מתוך הספר
בכל פעם שנוֹרי הוֹראס נהפכה לעֵזתוּל, היה לה ראש של עז קטנה וגוף של חתלתול שחור. היא יכלה לקפוץ מהרצפה ישר אל שולחן המטבח. היא יכלה לנבור בכביסה ולכרסם גרביים טעימים. היא הצטיינה ברדיפה אחרי פרפרים. 
העזתול שלה היתה חיה די מדליקה, למען האמת, אבל מרגו, דודה של נורי, לא אהבה אותה במיוחד.
נורי העזתול אכלה את הפרחים של דודה מרגו.
ואת השטיחים שלה.
ואת הגרביים, כמובן.
אתמול בבוקר, נורי העזתול אכלה את כל דגני הפירות המסוכרים וגם את הקופסה שלהם.
וגם את המפה, שתי כיכרות לחם וחלק מהספה של דודה מרגו.
נורי היא מִתהַפּכָנית. בזכות כישרון הקסם שלה היא יכולה להיהפך לכל מיני חיות. רוב המתהפכנים נהפכים לבעלי חיים רגילים - חתולים, כלבים וארנבות. אבל נורי שונָה. מובן שהיא יכולה להיהפך גם לבעלי חיים רגילים... אבל הבעיה היא שהם לא נשארים רגילים לאורך זמן.