קסם לא נורמלי 1

שרה מלינובסקי , לורן מירקל, אמילי ג'נקינס

שם מקור: Upside-Down Magic

תיאור

הספר הראשון, והראשון שתורגם לעברית, מחמישה (והיד עוד נטויה) ספרים בסדרה המצליחה Upside-Down Magic שכתבו הסופרות האמריקאיות שרה מלינובסקי, לורן מירקל ואמילי ג'נקינס.

 

כוחות הקסם של נוֹרי הוֹראס חזקים מאוד, אבל היא נתקלת בקשיים לקראת מבחן הכניסה שלה ל"אקדמיית אַשָּׁפִים", בית הספר היוקרתי ביותר לקסמים. נורי היא מִתהפּכָנית, יש לה את היכולת להפוך לבעל חיים, אבל בכל פעם שהיא מנסה להפוך לחתול שחור משהו משתבש והיא הופכת ליצורים משונים כמו שילוב של בונה וחתול, בואש וחתול ואפילו דרקון וחתול. ואז היא נתקפת בדחף בלתי-נשלט לכרסם, לשרוף, להרוס.


נורי מוצאת את עצמה, יחד עם עוד קוסמים צעירים בלתי-רגילים, בכיתה מיוחדת: כיתת "קסם לא נורמלי", או בקיצור קל"ן. יש שם תלמיד שיודע לרחף אבל לא יודע לחזור לאדמה, תלמיד שמקפיא דברים במקום להבעיר אותם ועוד תלמידות ותלמידים בעלי כוחות קסם חזקים אבל... לא נורמליים. גברת סטאר, המורה שלהם, אומרת שאין שום בושה בלהיות שונה, בלתי-רגיל. אבל נורי רק רוצה לצאת מהכיתה האיומה הזאת ולהיות כמו כולם.

מתוך הספר

נוֹרי הוֹראס ניסתה להיהפך לחתול קטן.

אבל חתול שחור. חייב להיות שחור. ולגמרי־לגמרי חתול. לא שום דבר אחר.
נורי התחבאה בחניה המקוּרָה בביתה. חתול, חתול, חתול, חשבה בלִבה.
היא התחבאה, כי אולי זה לא ילך כמו שצריך. אולי תהיה תקלה. והיא לא רצתה שמישהו יראה. ומצד שני, אם התקלה תהיה ממש חמורה, אחיה ואחותה די קרובים, והם ישמעו אם היא תקרא לעזרה.
או תיילל לעזרה.
או תשאג.
נורי החליטה לא לחשוב על זה בינתיים ולקוות שהיא לא תזדקק לעזרה.
חתול, חתול, חתול.
היא חייבת לשלוט בקטע הזה של החתלתול, כי מחר יתקיים המבחן הגדול. ומחר, אחרי שנים ארוכות של ציפייה, היא תיגש סוף־סוף למבחן ותנסה להתקבל ל״אקדמיית אַשָּׁפִים״.
קשה מאוד להתקבל ל״אקדמיית אשפים״ בנאטמֶג. רק בעלי כישורים מדהימים עוברים את מבחן הכניסה. החברים של נורי לא ניסו בכלל להתקבל לשם. הם נבחנו רק לבתי ספר קלים יותר.
נורי קיוותה שתצליח לעבור את המבחן הגדול, ובעוד שבועיים, כשהחופש הגדול ייגמר, היא תתחיל ללמוד שם, בכיתה ה'.
אבל אם היא תיכשל...
לא. אסור לה להיכשל. הרי היא אפילו לא ניסתה להיבחן לבתי ספר אחרים. ולא רק מפני ש״אקדמיית אשפים״ היא בית ספר חשוב ויוקרתי ביותר בתחום הקסמים והכישוף, אלא גם מפני שאחיה הוֹתוֹרְן לומד שם.
וגם אחותה דָליה.
וגם אבא שלה עובד שם.
טוב, הוא לא סתם עובד שם. הוא מנהל בית הספר!