קלע הכשף

סבסטיאן דה קסטל

שם מקור: Spellslinger

תיאור

קֶלֶן עומד רגע לפני הדו־קרב הראשון שלו בתור מכשף, שאחריו יגיע תורם של ארבעת המבחנים שיהפכו אותו למג של ממש. יש רק בעיה אחת: אין לו שום קסם. ואם לא יתגלו כוחותיו, חייו ייהרסו. הוא מתכוון לגייס את כל יכולותיו - ואלה לא יכולות של קוסם כי אם של רמאי. כי לרמות קלן יודע. ככה  שרד עד עכשיו.

 

אבל אז מגיעה לעיר אישה זרה, חריפה וחכמה, עם שלוש חפיסות קלפים. היא שייכת לסוג אחר של אנשים, הארגוסי, והיא תדחף את קלן לשאול את עצמו מי הוא ומה באמת קורה במקום שממנו הוא בא. המפגש איתה יגרום לו לצאת נגד הכול, כולל משפחתו והקהילה שלו. הוא ימצא עצמו רדוף, ויגלה שהאישה הקשה והבלתי צפויה היא התקווה היחידה שלו.

 

קלע הכשף הוא הראשון בסדרת בסדרת פנטזיה מסעירה, שבה כשפים, קסמים, תופעות על־טבעיות, מבחני אומץ, רגעי פחד וגיבור שהלב עף בעקבותיו. 

 

עוד בסדרת קלע הכשף במגדלור

מתוך הספר

המורים הזקנים לכישוף אוהבים לומר שלקסם יש טעם. כִּשְׁפֵי גחלת צורבים את קצה הלשון כמו תבלין. קסמי נשימה הם מעודנים, כמעט קרירים, כמו עלה מנטה בין השפתיים. חול, משי, דם, ברזל... לכל אחד מהם יש טעם משלו. אשף אמיתי - אחד מאותם מגים שמסוגלים לכשף גם מחוץ לאוֹאָזיס - מכיר את כולם.

אני? לי לא היה מושג מהו טעמם של קסמים גבוהים, ולכן היה מצבי עגום כל כך. טֶנאט עמד רחוק וחיכה לי בין שבעת עמודי השיש שכיתרו את האואזיס של העיר. השמש הייתה מאחוריו והצל המוגדל שלו נמתח לאורך השביל עד אליי. הוא ודאי בחר את המיקום בדיוק כדי ליצור את הרושם הזה. והוא הצליח, כי הפה שלי היה יבש לא פחות מהחול שתחת רגליי, והטעם היחיד בפי היה טעם הבהלה.
"אל תעשה את זה, קֶלֶן," הפצירה נֶפֶנִייה והחישה את צעדיה כדי לעמוד בקצב שלי. "לא מאוחר מדי לוותר."
נעצרתי. רוח דרומית קלה העיפה את הפרחים מעל עצי אשל ורודים שניצבו בצד הרחוב. עלי כותרת קטנטנים ריחפו באוויר, מנצנצים בשמש אחר הצהריים כמו חלקיקים של קסם אש. לא היה מזיק לי קצת קסם אש באותו רגע.