קורס בניסים

ד"ר הלן שקמן וד"ר וויליאם סתפורד

  • תרגום: אבי יסעור, רות שק יסעור
תיאור

קורס בניסים הוא ספר לימוד המכיל חומר עיוני עמוק, שנכתב תחת השראה, במעין הכתבה פנימית. כתיבתו נמשכה שבע שנים והוא מכיל יותר מאלף עמודים. הוא תורגם ל-27 שפות, ומורי רוח רבים כתבו ספרים בהשראתו ומזכירים אותו כבסיס להוראתם.

 

קורס בניסים הוא ספר פסיכולוגי, פילוסופי, רוחני, הכתוב כמו קורס ועל כך שמו. הוא כולל חלק עיוני המסביר את עקרונותיו, תרגול מעשי המכיל 365 שיעורים לתרגול יומי, ומדריך למורים שמדגיש את היותנו תלמידים ומורים של שלום ואהבה בעולם הזה. 

 

הספר יצא לאור בעברית בהוצאת קורס בניסים ישראל 

בתרגומם של אבי יסעור ורות שק יסעור.

מתוך הספר

כותבת אפרת שר-שלום, ראש קהילת קורס בניסים בארץ, הלומדת ומלמדת את הקורס משנת 1987:

 

ד"ר הלן שקמן וד"ר וויליאם סתפורד, שני פרופסורים לפסיכולוגיה רפואית באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, הם אלה האחראים לחשיפתו של הקורס בניסים. השניים עבדו יחד באותה מחלקה. מערכת היחסים ביניהם לוותה במתח וקושי רב. וכמו כולנו, הם השקיעו תשומת לב רבה מדי בערכי העולם הזה.

יום אחד ביל, שהיה ראש המחלקה של הלן, הודיע לה במפתיע כי הוא עייף מרגשות הכעס והתוקפנות ביניהם וביקש שימצאו "דרך אחרת". הלן נענתה לקריאתו והסכימה לעזור למצוא אותה. הקורס הזה הוא אותה דרך אחרת.

כך מתארת הלן את האירועים שהתרחשו טרם כתיבת הספר: "שלושה חודשים מפתיעים קדמו לעצם הכתיבה, ובמהלכם הציע ביל שארשום את החלומות עתירי הסמלים ואת תיאורי הדימויים המוזרים שנגלו לי. אף שבאותה תקופה כבר הייתי מורגלת יותר בבלתי צפוי, עדיין הופתעתי מאוד כשרשמתי "זהו קורס בניסים". זו היתה היכרותי הראשונה עם הקול. הוא לא השמיע קול, אך כאילו הכתיב לי מין הכתבה פנימית מהירה שאותה רשמתי בקצרנות במחברת. הכתיבה היתה מבצע שיתופי אמיתי בין ביל וביני, ואני בטוחה שחלק גדול ממשמעותו טמון בכך. אני רשמתי את מה שהקול "אמר", ולמחרת הקראתי זאת לביל שהדפיס לפי הכתבתי. ללא עידודו ותמיכתו לעולם לא הייתי מסוגלת למלא את משימתי".