ספר הבישול של הקאימאק

שלומצי מאזוז

תיאור

קפה קאימאק הוא בר מסעדה צבעוני, צמחוני וקוסמופוליטי המהווה רגע של נחת במרכז שוק לוינסקי, מרחק דקות ספורות מן המגדלור. הקפה הפך שם דבר לאווירה משפחתית ואירוח מפנק, עם אוכל איכותי המשתנה על בסיס יומיומי ובמחיר הוגן לכל נפש. לאחר חמש שנים, ולאור פניות רבות של סועדים קבועים, החליטו בקאימאק להוציא ספר בישול, שכולל מנות אהובות ביותר מכל השנים בקאימאק ונוצרו דרך העבודה המשותפת בין טבחים והלקוחות הקבועים של המקום. 

מתוך הספר

כך כתבה שלומצי מאזוז, לקראת הוצאת הספר:

"הגעתי לקפה קאימאק לפני כ-חמש שניםכמו רובנו, ממש במקרהחבר טוב הביא אותי לראות את המקום הזה שבו הוא מכין אוכל ורוקח חליטות תה וככה בשישי בבוקר הגעתי לשבת בקאימאק ומאז אני שםמיד אסף הלביש עלי סינר והתחלנו לפנטז על אוכל בשלל צורותצבעים וטעמיםלא היה לי הרבה ניסיון בעבודה במטבח אך ביחד ידענו להעשיר אחד את השני בידע וברגש והתחלנו לבשל את החלומות שלנו בימי השישי החגיגיים של הקאימאק.

כמות החופש היצירתי שהקאימאק אפשרמשכה אותי לבשל בימים נוספים של השבוע ולהמשיך לפתח את התפריט של הקאימאק לכיוון של תבשיליםושימוש בקטניות ותבלינים המצויים בחנויות הסובבות אותו בשוק.

היום אחרי שנים של למידה והכרות עם אנשים מדהימים שסובבים אותי אני גאה לכתוב את ספר המתכונים הראשון של הקאימאק.

בחודשים האחרונים אני אוספת את המתכונים האהובים ביותר מכל השנים וכותבת אותם בהתאמה למטבח ביתייש מתכונים שבאו כמסורת משפחתיתאחרים המצאנו לחוד או ביחד עם חברים לעבודה בקאימאק וגם כאלו שהגיעו משיחה עם לקוח שהפכה למבצע הרפתקני במטבחתודה רבה לכולכם."