סיפור מהצד

אסתר פרל

שם מקור: The State of Affairs: Rethinking Infidelity

תיאור

למה בכלל אנשים בוגדים? מדוע בגידה היא אירוע טראומטי כל כך? וכשאנחנו אומרים "בגידה", למה אנחנו מתכוונים בדיוק? האם יש דבר כזה נישואים פתוחים? האם אפשר לאהוב יותר מבן אדם אחד בו-זמנית? האם ייתכן שחשיפתו של רומן תחזק את הנישואים?

 

הפסיכותרפיסטית והמטפלת הזוגית אסתר פרל בהתבוננות פרובוקטיבית במערכות יחסים מבעד לעדשות הבגידה, הקיימת מאז המצאת מוסד הנישואים. הבגידה כואבת, היא טוענת, אבל הריפוי אפשרי ובעזרת גישה נכונה זוגות יכולים להפוך משבר להזדמנות לתיקון. בסיפור מהצד פרל טווה סיפורים אמיתיים מהחיים עם ניתוח תרבותי ופסיכולוגי, ומזמינה לבחינה חושפנית של הנישואים המודרניים.

 

מתוך הספר

ברגע זה ממש, בכל ארבע כנפות תבל, מישהו בוגד או נבגד, מישהי חושבת לנהל רומן, מישהו מייעץ למישהו שנפשו מתחבטת בשל רומן כזה, מישהי משלימה את המשולש כמאהבת סודית. שום היבט בחייו של זוג לא מחולל יותר פחד, רכילות או משיכה מרומן. בגידה קיימת מאז הומצא מוסד הנישואים, וכך גם הטאבו עליה. משחר ההיסטוריה היה הניאוף נושא לוויכוחים, נאסר באמצעות חוקים, שימש כלי ניגוח פוליטי וקיבל ממדים שטניים. ואף על פי כן, חרף גינויים והוקעה מקיר לקיר, הבגידה מפגינה עמידות עיקשת שמוסד הנישואים יכול רק להתקנא בה. כל כך עיקשת, עד שזהו החטא היחיד שזכה לשני דיברות בתנ"ך, אחד על ביצועו ואחד שיוחד רק למחשבה עליו.