סיפורים על ילדים שמעזים להיות שונים

בן ברוקס

שם מקור: Stories for Boys Who Dare to be Different

  • תרגום: חמוטל בן דב
  • איור: קווינטון ווינטרס
תיאור

סיפורים על ילדים שמעזים להיות שונים, שבמבט ראשון נראה כתשובה הגברית לספרי סיפורים לפני השינה לילדות מורדות, הוא ספר מצוין המאתגר תפקידי מגדר וסטריאוטיפים ומציג מודלים גבריים ראויים לחיקוי. הוא מפנה זרקור למאה גברים, נערים וילדים ששינו את העולם בחמלה, באומץ לב, בעמידה לצד האחר ותוך התגברות על קשיים פיזיים וחברתיים.

 

אוסקר ויילד כאן, וגם פרסי שלי, הארווי מילק, ביל גייטס, דניאל רדקליף, נאיף אל מוטאווה, טאיקה וואטיטי, פרדריק דאגלס, סטיבן הוקינג, ליונל מסי, לואי ברייל ורבים וטובים אחרים - פעילים לשחרור עבדים, לזכויות אזרח ולזכויות נשים, פעילי סביבה וזכויות בעלי חיים, דמויות על קשת הלהטב"ק, מנהיגים שהתנגדו לאלימות, אנשים שסבלו ממוגבלות או בריונות והתמודדו איתן, מדענים, ספורטאים ועוד ועוד זכרים מעוררי השראה מכל קצוות תבל.

 

אסופה זו של מאה ביוגרפיות קצרות - כאשר לצד כל דמות מופיע איור צבעוני שמנסה ללכוד את ייחודיות עיסוקה - יכולה לשמש גם פתח והזמנה לדיון עם ילדות וילדים על זכויות אדם, על קבלת השונה, על להטב"ק, על בריונות, על מוגבלות, על גזענות, על מחלות כרוניות, על ספקטרום האוטיזם, על דיכאון ומה לא?

 

הספר מיועד לגילאי 7 ומעלה (אינו מנוקד).