מקבת

יו נסבו

שם מקור: Macbeth

תיאור

מקבת הוא חלק מפרויקט עולמי, שבמסגרתו חמישה סופרים ידועים התבקשו לכתוב רומן ברוח אחד ממחזותיו של לא אחר מאשר וויליאם שייקספיר.

 

יו נסבו, מסופרי המתח הסקנדינביים המצליחים בעולם, בחר בטרגדיה רוויית היצרים והדם שגיבוריה האפלים מזכירים את גיבורי ספרי המתח שלו.

 

גיבורי מקבת של נסבו הם קציני המשטרה מקבת ודאף,

חברים בלב ובנפש מימי ילדותם בבית היתומים, שהצטיינו

שניהם במאבק נגד כנופיות הסמים היריבות בעיר. עכשיו הם נלחמים זה בזה על תפקיד בכיר במשטרה, בעוד ליידי, בעלת הקזינו רבת העוצמה ובת זוגו של מקבת, רוקמת תוכניות שאפתניות ורצחניות.

 

עוד מספרי יו נסבו במגדלור

 

מתוך הספר

טיפת הגשם השקופה ירדה מהשמים, מבעד לחושך, לעבר אורותיו הרוטטים של הנמל למטה. משבי הרוח הקרים מצפון־מערב סחפו את הטיפה לעבר אפיק הנהר המיובש שחילק את העיר לאורכה, ומסילת הרכבת הנטושה שחילקה את העיר לרוחבה. ארבעת הרבעים של העיר היו ממוספרים לפי כיוון השעון, אך לא היה להם כל שם. על כל פנים לא שם שתושבי העיר זכרו. ואם פגשת במקרה את אותם תושבים הרחק מביתם ושאלת מנין באו, קרה לא פעם שטענו שגם את שם העיר אינם זוכרים.

טיפת הגשם השקופה האפירה ככל שהעמיקה לחדור מבעד לפיח ולרעל שכיסו את העיר, כיסו אותה כמו ערפל נצחי אף שבמשך השנים נסגרו בזה אחר זה המפעלים בעיר, והמובטלים כבר לא יכלו להרשות לעצמם להדליק אש בתנורים; ולמרות הרוח הגחמנית והעזה והגשם הבלתי פוסק, שהיו שטענו כי החל לרדת כבר רבע מאה קודם לכן, כשמלחמת העולם השנייה באה לקִצה בשתי פצצות אטום. במילים אחרות, בזמן שקֵנֶת מונה לתפקיד מפקד המשטרה בעיר.