מנה עיקרית

לימור לניאדו תירוש

תיאור

האם אפשר להגיש לאורחים מנה עיקרית חדשה שתצליח על בטוח?

לימור לניאדו תירוש בטוחה שכן. לימור כותבת את מדור האוכל המצליח של מוסף 'גלריה- שישי' בעיתון 'הארץ', ואת הבלוג המשובח 'מטבח מקומי'. היא גם מעבירה סדנאות בישול ומבשלת ארוחות מוזמנות שייחודן בחוויה המשותפת והאינטימית של ישיבה סביב השולחן בביתה הפרטי ביפו והתענגות על סעודה מפנקת.

הספר 'מנה עיקרית' נולד מתוך שיחות של לימור עם תלמידים, אורחים וקוראים, בשלנים מתחילים וותיקים כאחד, שהתוודו בפניה עד כמה הם חוששים לחדש ולהצליח עם מנה עיקרית, וכי הם מעדיפים לדבוק במוכר והידוע.

במשך שלוש שנים פיתחה לימור עשרות מנות עיקריות נפלאות וחדשניות מבחינת טעמים ואסתטיקה, ואיגדה אותן בספר הזה. תוכלו למצוא כאן שפע רעיונות לארוחות של אמצע שבוע עם מתכונים פשוטים ומהירים, ולארוחות לימי שישי ולחגים, עם מתכונים מעט יותר מורכבים.

בסוף הספר מופיע הפרק "איך להצליח" ובו עשרות טיפים להצלחה במטבח, קיצורי דרך, המרות וכל מה שיבטיח את ההנאה שלכם מההכנה ובעיקר את התענוג מהתוצאה.

באהבה רבה, בהקפדה ובנדיבות, מעניקה לנו לימור לניאדו תירוש עשרות מתכונים נהדרים, שכתבה וצילמה. את חלקם כבר קראנו ב'הארץ' וב'מטבח מקומי', וחלקם חדשים, היישר ממטבחה, לאחר שניסתה כל מתכון ומתכון,וניסחה לנו את הדרך הטובה ביותר להכין אותו, כך שייצא טעים טעים.

 

 

מתוך הספר

אני מאוד אוהבת ארוחה שיש בה רק סלט, פרוסת לחם טובה וכוס יין.

סלט גדול הוא פרק של ארוחות כאלה, עם סלטים בריאים, צבעוניים ומגרים, שמוקדשים באהבה לכל חברי הצמחונים והטבעונים.

תרגישו חופשי לשנות,  להוסיף, לגרוע. סלטים מקבלים (כמעט) הכל.