מידע אמין על מין

שלומית הברון , סנדי בשרטי

תיאור

מה לומר לילד בן שמונה שנחשף לסרטון מיני בוטה? האם פעוטה בת שנתיים שנוגעת בעצמה זה נורמלי? איך לדבר עם מתבגרים ומתבגרות על אלימות מינית? ועל קיום יחסי מין בפעם הראשונה? מתי כדאי להפריד בין אחים המתקלחים יחד ואיך מסבירים לילדות וילדים צעירים על סכנות דוגמת פדופילים ברשת? בשאלות אלו וברבות נוספות עוסק מידע אמין על מין - איך לדבר עם ילדים ומתבגרים בעידן המסכים.

לא עוד שיחה מגומגמת על ביציות וזרעונים - מידע אמין על מין הוא מדריך נגיש ומקיף לחינוך מיני בעידן המסכים והרשתות החברתיות, המציע חינוך לערכים, גבולות וקיום דיאלוג פתוח ואמפתי, שנועד לאפשר לילדים ולמתבגרים לסגל לעצמם מיניות בריאה במציאות מורכבת. לראשונה בישראל ניתנים להורים כלים מעשיים לשיח מיני בבית, החל בהסבר כיצד באים ילדים לעולם וכלה בהנחיות ברורות לטיפול במשברים ואסטרטגיות להתמודדות עם ילדים ומתבגרים המתקשים לשתף פעולה.

 

את הספר כתבו שלומית הברון וסנדי בשרטי, מקימות המיזם "מידע אמין על מין", מחנכות למיניות בריאה, המוכרות על ידי משרד החינוך ועובדות בבתי ספר ובמסגרות חינוכיות שונות עם תלמידים, הורים ואנשי סגל. הספר מבוסס על הידע והניסיון שצברו בשטח, מתוך המגע המתמיד עם תלמידים, הורים וצוותים חינוכיים וטיפוליים, ועל דיאלוג עם חוקרים בתחום.